Horiaci elektromobil Tesla Model S

Luxusný sedan z dielne mladej, no ambicióznej americkej spoločnosti, začal z ničoho nič horieť. Stalo sa tak počas jazdy v dopravnej premávke na území Spojených štátov amerických, kedy majiteľa Tesla Model S prekvapili doslova šľahajúce plamene z ľavého predného kolesa.

Čo za týmto zatiaľ ojedinelým incidentom stojí, momentálne nevieme, no všetko nasvedčuje tomu, že ide o problémový akumulátor.

Príčinu požiaru spoznáme až po ukončení v súčasnosti už prebiehajúceho vyšetrovania Tesly. Výrobca však tvrdí, že jeho elektromobily majú v porovnaní s alternatívou so spaľovacími motormi štatisticky až 10x menšiu pravdepodobnosť, že skončia v plameňoch, informuje Electrek.

„Toto je to, čo sa dnes stalo môjmu manželovi a jeho autu. Žiadna nehoda, z ničoho nič, v premávke na uliciach mesta Santa Monica. Ďakujem tomu dobrému páru, ktorý ho na to upozornil,“ uviedla žena prekvapeného majiteľa luxusného sedanu Model S na sociálnej sieti Twitter.

Do úvahy tu pripadá zle vyrobená batéria. Na detaily si ale musíme ešte nejaký ten týždeň počkať, pretože, ako už bolo spomínané, najskôr musí prebehnúť dôkladné a predovšetkým odborné vyšetrenie tohto ojedinelého incidentu. Teslu v plameňoch sme už videli, no tie nevznikli spôsobom ako naposledy.