Elektromobil Tesla Model S sa pri spustenom autopilotovi zrazil s policajným autom

Jeden z majiteľov elektromobilu Tesla Model S včera vôbec nemal príjemný deň. Jeho auto sa počas toho, ako bol zapnutý systém autopilota, zrazil s policajným SUV. Podľa všetkého došlo len k ľahkým zraneniam.

Jeden z majiteľov elektromobilu Tesla Model S včera vôbec nemal príjemný deň. Jeho auto sa počas toho, ako bol zapnutý systém autopilota, zrazil s policajným SUV. Podľa všetkého došlo len k ľahkým zraneniam. Momentálne nie je presne jasné, čo vodič robil tesne pred kolíziou.

Incident opäť vrhá zlé svetlo na Muskovu Teslu, resp. na systém označovaný za autopilota. Automobilka pritom niekoľkokrát poznamenala, že majiteľov svojich elektromobilov neustále upozorňuje, že by počas zapnutého systému mali mať ruky na volante. Technológia podľa Tesly „automobil nerobí odolným voči všetkým nehodám“.

Tesla nasadila ochranný systém

Tesla musela, čo sa autopilota týka, pristúpiť k vážnym obmedzeniam. Ak napríklad počas jazdy pustíš volant na jednu minútu, systém ho vypne na celú jazdu a je jedno či ideš do obchodu alebo na druhý koniec republiky. Ak ruky na volant predsa len nepoložíš, elektromobil s výstražnými svetlami bezpečne zastane na krajnici.

Sú tu však aj experti, ktorým je to jedno. Tak napríklad, jeden pán si na diaľnici presadol zo sedadla šoféra na sedadlo spolujazdca. Prečo? To sa už musíte spýtať jeho.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať