Skladací smartfón Samsung ako prototyp, ktorý nebol nikdy dokončený

Displej + displej.

0
skladaci smartfon
@MMDDJ_

Na verejnosti sa objavili zaujímavé fotografie skladacieho smartfónu od Samsungu, ktorý sa nikdy nedostal na trh. Zariadenie malo byť vyvíjané ako takzvaný Projekt V, ktorý bol neskôr zrušený. 

Smartfón niesol modelové označenie SM-G929F. To znamená, že sa vyvíjal niekedy v rokoch 2015 a 2016, popri smartfónoch Galaxy S6 a Galaxy S7. Pri pohľade na fotografie prototypu vidieť, že nešlo o nič výnimočné.

Novinka pripomína vlaňajší experiment ZTE Axon M, ktorý sa však na trh dostal. Súčasťou smartfónu sú dva displeje, pričom jeden je samostatne uložený do sklopnej časti pripojenej pántom. Aj keď sa pri otvorení zariadenia užívateľské prostredie roztiahne na dve obrazovky, stále ich delí ohraničenie, resp. hrubší rámik.

skladaci smartfon
@MMDDJ_
skladaci smartfon
@MMDDJ_

Prečo Samsung Projekt V zrušil, nevedno. Spravil však asi dobre, keďže podľa fotografií to nevyzeralo na niečo, čo by prinieslo dlho žiadanú futuristickú inováciu. Pravým opakom má byť skutočne skladací smartfón Galaxy X, ktorý má Samsung predstaviť v tomto alebo v budúcom roku.

Hovorí sa, že bude poriadne drahý a neprekvapil by nás obmedzený počet dostupných kusov.