Tesla plánuje megalomanský projekt: Až 1 GWh batéria nebude mať vo svete obdoby!

Po výstavbe 129 MWh akumulátora na území Austrálie príde na rad ďalší projekt, tentokrát však s podstatne väčšími kapacitami.

Po výstavbe 129 MWh akumulátora na území Austrálie príde na rad ďalší projekt, tentokrát však s podstatne väčšími kapacitami. Vizionár Elon Musk totiž v uplynulých dňoch naznačil, že spoločnosť Tesla už onedlho ohlási pred celým svetom projekt s ešte vyššími ambíciami.

Vyššie spomínané číslo nahradí rovno 1 GWh, čiže avizovaná gigantická batéria dokáže poňať až 1 000 MWh elektrickej energie. Bližšie informácie však zatiaľ nepoznáme. Známe nie je miesto jeho realizácie, ani dátum či rozpočet. Vieme iba to, že nič podobné ešte nikde neexistuje, píše Electrek.

Preto možno tento projekt označiť za revolučný. K oficiálnemu oznámeniu by podľa čerstvých slov Muska z nedávneho rozhovoru malo dôjsť počas nadchádzajúcich mesiacov. Tie zazneli po položení otázky ako spustenie prevádzky 129 MWh batérie ovplyvnilo životy obyvateľov Austrálie.

Predčila ich očakávania

“Južná Austrália využila príležitosť vybudovať najväčšiu batériu na svete, čo prebiehalo naozaj perfektne. Ak ste čítali články, tak ste sa dozvedeli, že to fungovalo podstatne lepšie než očakávali, pretože batéria dokáže reagovať pri odozve v rádoch milisekúnd – podstatne rýchlejšie ako akákoľvek uhľovodíková elektráreň. Z toho vyplýva, že stabilizuje sieť oveľa lepšie než elektráreň s plynovými turbínami, ktorá je v tom naozaj dobrá,” prezradil vizionár na margo spustenia prevádzky akumulátora, pričom dodal, že “budú v priebehu nadchádzajúcich mesiacov schopní predstaviť dohodu na GWh škále.”

TIP REDAKCIE
Ľudia si ho zamilovali: iPhone 13 bol koncom 2021 najobľúbenejším radom smartfónov
Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať