POZOR: Našli ste si zmeškaný hovor z ruských čísel? Nevolajte späť, ide o podvod!

Máte zmeškaný hovor z týchto čísel? Hlavne nevolajte späť!

19
Pozor

Slovenským zákazníkom mobilného operátora Telekom sa niekto snaží ublížiť. Nemyslíme tým fyzickú ujmu na zdraví, no skôr tú finančnú. Slovákom totiž vyvolávajú cudzie čísla, ktoré sa snažia, aby ste im zavolali späť. Keď tak spravíte, hrozí vám poriadne vysoká faktúra alebo vyčerpaný kredit.

Na slovenské čísla dnes začali útočiť neznámi útočníci využívajúce čísla s ruskou predvoľbou. Nič netušiacim ľuďom volajú krátko, len prezváňajú, čím sa nás snažia nalákať, aby sme im zavolali späť. Ak by ste tak spravili, mohli by ste prísť o peniaze. Je totiž viac než pravdepodobné, že číslo, z ktorého vás prezváňali je spoplatnené a peniaze vám začnú ubúdať hneď po tom, ako vás operátor spojí.

TECHBYTE už kontaktoval spoločnosť Telekom, momentálne čakáme na vyjadrenie. My v redakcii sme to taktiež overili a získali niekoľko telefónnych čísel, na ktoré si radšej dávajte pozor.

Nezabudnite informovať svojich známych, hlavne starších alebo technicky menej zdatných. Takíto ľudia nemusia mať prístup k najaktuálnejším informáciám a môžete ich tak pomôcť ochrániť.

Tu sú už spomínané čísla, ak by ste ich mali viac, kľudne posielajte do komentárov:

  • +79540330067
  • +79540330081
  • +79540330115
  • +79540330117