Parrot Anafi

Renomovaný francúzsky výrobca čoraz populárnejších dronov prinesie do obchodov svoju čerstvú novinku. Len 320-gramový Parrot Anafi je možné zložiť do kompaktnej krabičky a stojí necelých sedemsto eur.

Za túto sumu je k dispozícii 21 Mpx fotoaparát na takzvanom gimbale (stabilizátore) s otočným mechanizmom, ktorý ponúka rozsah 180 stupňov. Požívateľ s ním natočí 4K videá v HDR a ak bude chcieť, tento kúsok ho môže autonómne nasledovať, napríklad počas behania, a robiť mu tak epické fotografie. Súčasťou toho celého je totiž aj pokročilá technológia na rozpoznávanie tela.

Maximálna rýchlosť tu dosahuje slušných 50 kilometrov za hodinu a maximálny dosah signálu zase niečo cez 3,8 kilometra.

25 minút

Plne nabitá batéria v Parrot Anafi, ktorú je možné šikovne vymeniť za inú, vydrží približne 25 minút nepretržitého lietania. Samozrejme, všetko záleží iba od toho, ako rýchlo sa dron pohybuje. Dodatočný akumulátor vychádza na ďalšiu stovku a ako píše The Verge, tejto podarenej novinke nechýba ani podpora pre rýchle nabíjanie.

Predaj dronu Parrot Anafi začne od prvého júla, stáť by mal vyššie spomínanú sumu, čiže 699 dolárov. To je o stovku menej, ako dnes stojí konkurent DJI Mavic Air.