Vivo Apex (po novom NEX) s vysúvacím seflie fotoaparátom

Očakávaný Android smartfón opäť koluje čínskym internetom. Vivo NEX aka Vivo Apex sa tentokrát predvádza na niekoľko sekundovom videu, kde je vraj vidieť verzia s až 256 GB úložiskom. Na výber by sme ale mali mať aj takú, ktorá má o 128 GB menej.

Krátke video zachytáva prednú stranu s rozsvieteným obrovským displejom takmer bez rámikov a tiež aj tú zadnú, kde sa mihne druhý kus ochranného skla s ergonomicky zaoblenými bokmi. Rovnako si ale všimnete aj duálny fotoaparát v štýle iPhone X či zhruba v strede umiestnený nápis NEX s podobou, aká pripomína nápis z legendárnych Nexus smartfónov, predchodcov súčasných Pixel kúskov od internetového giganta.

Ako už bolo spomínané, ide o ten istý model, aký rozpútal počas podujatia MWC 2018 obrovské šialenstvo, pretože sa z jeho konštrukcie vysúval malý fotoaparát a jeho zobrazovací panel skrýval futuristický snímač odtlačkov. Prototyp však niesol názov Vivo Apex. Verzia, ktorá príde na pulty, sa po novom volá Vivo NEX.

Až tri konfigurácie

Z dostupných informácií v týchto dňoch vieme, že môžeme očakávať až tri rôzne konfigurácie s tromi rôznymi cenovkami. Tá najlacnejšia vraj dostane do svojej hardvérovej výbavy čipset Snapdragon 710, zatiaľ čo tá najdrahšia hi-tech alternatívu Snapdragon 845 aj 8 GB operačnú pamäť RAM. Strednú by mal tiež pohánať model 710, no na rozdiel o tej najlacnejšej zrejme ponúkne lepší displej alebo lepšiu výdrž. Respektíve lepší fotoaparát.

Predstavenie prebehne už zajtra, teda 12. júna. Cena najlepšie vybavenej možnosti vraj vystrelí na 600 dolárov.