Elektrický moped od ONYX

Elektrický pohon nie je čoraz populárnejší iba medzi výrobcami osobných vozidiel na štyroch kolesách, ale aj medzi tými, ktorí vo svojom portfóliu ponúkajú vozidlá iba na dvoch. Dve novinky od americkej spoločnosti ONYX navyše kombinujú pokročilý elektromotor i so štýlovým retro dizajnom či parádnym LCD panelom.

Ani jeden moped však momentálne nekúpite. Výrobca chce totiž najskôr vyzbierať nevyhnutné finančné prostriedky, aby vďaka nim mohol spustiť výrobu, zaplatiť logistiku produktov a priniesť ich tak až na pulty obchodov.

Model CTY aj BCR preto v týchto dňoch nájdeme na crowdfundingovom webe Indiegogo, kde už stihli medzičasom nadobudnúť viac ako 160 percent z pôvodného cieľa. To znamená, že majú na konte cez slušných 400 000 amerických dolárov. Ľudia z ONYX potrebovali o 150 000 dolárov menej, pričom do konca kampane zostáva približne jeden mesiac. Spomínaná suma teda ešte určite poriadne narastie.

Technická špecifikácia

Ako už určite mnohí tušíte, kúsok CTY je v porovnaní s BCR (ten s tou zakrytou konštrukciou) tak trošku slabšie vybavený, čo sa, samozrejme, odráža aj na samotnej cenovke. Ich spoločná hardvérová zostava zahŕňa NFC čip na bezkontaktné štartovanie, port USB 3.0 aj USB C alebo bezdrôtovú konektivitu prostredníctvom technológie Bluetooth, aby mohli komunikovať so smartfónom.

Ak by ste siahli po tom drahšom, môžete počítať s výkonom o veľkosti 5,4 kW, čiže dostanete okolo 7 koní. Šťavu zabezpečuje zabudovaný akumulátor s 1,58 kWh kapacitou a ak niekoho zaujíma maximálna rýchlosť, tento elektrický moped s pedálmi vie uháňať až takmer 100 kilometrov za jednu hodinu.

TIP REDAKCIE
ONYX FREE: Unikátne bezdrôtové slúchadlá so zabudovaným UV svetlom sú tu za 32 €!

Dostupnejší model má 2,5 kW výkon, čo sú zhruba 3 kone. Jeho skromná 768 Wh batéria zvládne prejsť od tých 40 až po 64 kilometrov. Pokiaľ si ale zákazník čo-to priplatí, dostane do výbavy rovno dve, a to zdvojnásobí pôvodnú výdrž.

Ceny štartujú na sume 1 750 dolárov. Prvé kúsky by mali byť dostupné niekedy v septembri.