Japonský startup vytvoril skladací elektrický moped, zmestí sa takmer všade

V rozloženom stave má moped dĺžku 123 cm, výšku 100 cm a šírku 65 cm. V zloženom stave sa všetky rozmery značne zmenšia, a to na 70 x 68 x 26 cm.

Japonský startup s názvom ICOMA prichádza s pomerne unikátnym dopravným prostriedkom. Vymyslel plne pojazdný elektrický moped, Tatamel Bike, ktorý je šetrný nielen k životnému prostrediu, ale aj k priestoru vo vašej garáži. Dá sa totiž poskladať do kompaktného kvádra. O novinke informuje server Hypebeast.

V rozloženom stave má moped dĺžku 123 cm, výšku 100 cm a šírku 65 cm. V zloženom stave sa všetky rozmery značne zmenšia, a to na 70 x 68 x 26 cm. Proces zloženia aj rozloženia podrobne znázorňuje priložené video.

Moped na jedno nabitie prejde približne 50 km

Čo sa týka jazdných kapacít, moped používa lítium-železofosvátovú batériu s kapacitou 12 Ah, pričom výrobca sľubuje dojazd približne 50 km. O pohon sa stará motor s výkonom 600 W, ktorého maximálna kapacita v rámci rýchlosti dosahuje zhruba 40 km/h. Je teda zrejmé, že moped nájde svoje využitie predovšetkým v mestskom prostredí, kde rýchla jazda zväčša nebýva možná.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch D: Nové hodinky s podporou merania krvného tlaku!

Startup myslel aj na prispôsobiteľnosť a preferencie zákazníkov. Preto pri svojom najnovšom dizajne používa bočné panely, pri ktorých si zákazník môže vybrať z rôznych farieb a dokonca aj materiálov, pričom možnosti prispôsobenia zahŕňajú aj ilustrácie či nápisy.

V aktuálnom štádiu ICOMA pripravuje Tatamel na vstup do sériovej výroby. Žiaľ, dátum uvedenia na trh či cenu zatiaľ nepoznáme.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať