Nový high-end tablet Sony Xperia Z5 zrejme neuvidíme. Výrobca ho mal zrušiť

0
sony xperia
Sony

Začiatkom tohto roka sa objavili správy, že Sony plánuje po dlhšej dobe predstaviť dva nové tablety  – Xperia Z5 Tablet a Xperia Z5c Tablet. Podľa všetkého ale predstavené nebudú. Udiať sa tak malo cez leto.

Tablet od Sony sme naposledy videli v roku 2015, pričom išlo o model Xperia Z4 Tablet. Vtedy išlo o skutočne výborný high-end tablet s veľmi tenkou a pevnou konštrukciou, ktorá odolala vode. Skvelý bol tiež QHD displej a výkon.

Čo sa týka najnovších kúskov, Xperia Z5 Tablet a Xperia Z5c Tablet mali byť vybavené 10,5″, resp. 8″ obrazovkou v prípade menšieho modelu. Hovorilo sa tiež o procesorových sadách Snapdragon 835 a Snapdragon 845.

sony xperia Z4
Sony Xperia Z4 z roku 2015

Je veľká šanca, že sa ani jeden z tabletov na verejnosť nedostane. Podľa nových informácií mal výrobca plánované uvedenie na trh zamietnuť. Výrobca biznis s tabletmi odsunie na druhú koľaj na úkor smartfónov, ktorým sa bude venovať intenzívnejšie.

Sony plánuje zjednodušiť portfólio smartfónov a do roku 2020 chce dosiahnuť, aby bola mobilná divízia konečne zisková. Trh s tabletmi je navyše presýtený. Záujem o tablety zo strany spotrebiteľov dlhodobo klesá. Segmentu vládnu tablety iPad od Apple a zo strany OS Android im postavil konkurenciu snáď iba Samsung (Galaxy Tab S3).

Ak Sony tablety Xperia Z5 a Z5c skutočne zruší, asi urobí dobre.