Nemecký gigant z automobilového priemyslu nám opäť predviedol ako bude vyzerať jedna z jeho noviniek poháňaná elektrickou energiou. Mercedes EQA dostal karosériu kompaktnejšieho hatchbacku s futuristickým nádychom, pričom pôjde o ten istý modelový rad, v akom je zaradené i avizované SUV Mercedes EQC.

Vyplýva to aj zo samotných názvov, ktoré spájajú dve identické písmenka E a Q. To posledné reprezentuje konkrétne modelové označenie, preto je v každom jednom prípade odlišné.

Elektromobil EQA sa po novom objavil na čerstvom videu priamo od výrobcu, kde svoje konštrukčno-vizuálne prevedenie predvádza v uliciach talianskej Sicílie, a to hneď z viacerých uhlov. Ako je teda možné opäť vidieť na vlastné oči, táto štvorkolesová novinka vyzerá diametrálne odlišne od konvenčných áut so spaľovacími motormi. Má oblé krivky, minimalistický dizajn a aj nadštandardné množstvo LED svetiel.

400 km a 268 koní

Mercedes EQA bude vybavený dvomi elektrickými motormi s kombinovaným výkonom o sile 200 kW (268 koní) s 60 kWh akumulátorom s podporou rýchleho nabíjania (10 minút pridá asi 100 km dojazd), ktorý ho vraj zvládne udržať pri živote približne 400 kilometrov. Čo sa týka samotnej akcelerácie vozidla, tak v technickej špecifikácii spomínajú rovných 5 sekúnd.

Sériová výroba by mala odštartovať hneď po spustení výroby spomínaného SUVčka Mercedes EQC, čiže niekedy počas nadchádzajúceho roka.