Meizu X8 bude lepšie vybavený ako Xiaomi Mi8 SE, tvrdí zakladateľ spoločnosti

0
meizu X8

Čínski výrobcovia sa začali intenzívnejšie predbiehať v inováciách. Vivo NEX zaujal obrazovkou bez zárezu a výsuvnou konštrukciou, na podobnej vlne sa nesie Oppo Find X a nedávno sme spoznali Xiaomi Mi8 SE, na ktorý si brúsi zuby Meizu X8.

Xioami Mi8 SE bol predstavený koncom mája. Ide o prvý smartfón, ktorý poháňa takmer vlajkový čipset Snapdragon 710. Výrobca skombinoval veľmi dobrú výbavu s príťažlivou cenou a vzhľadom, ktorý je silne inšpirovaný modelom iPhone X. Už povinnosťou je duálny fotoaparát a chýbať nesmie trendová umelá inteligencia.

Xioami Mi8 SE má predzvesť bestselleru a neuniká pozornosti konkurencie, najnovšie rovnako čínskemu Meizu. Zakladateľ a šéf tejto spoločnosti menom Jack Wong vyhlásil, že ich pripravovaná novinka bude lepšie vybavená ako Xiaomi Mi8 SE. Jack hovoril o zariadení Meizu X8.

meizu X8
Xiaomi Mi 8 SE – má sa obávať konkurencie?

Zatiaľ sú známe dve veci. Meizu X8 poženie rovnaký 10nm čipset, teda Snapdragon 710. Okrem toho nebude vybavený snímačom odtlačkov, ktorý by bol umiestnený v displeji. Riaditeľ spomenul aj cenu, ktorá bude asi o 20 dolárov vyššia ako tá, ktorá sa týka Xiaomi Mi8 SE.

Meizu X8 nahrádza rad zaradení Meizu MX, v zastúpení posledného modelu MX6 z vlaňajšia. Podrobností je zatiaľ málo a zatiaľ ťažko povedať, prečo by mala byť novinka od Meizu lepšia.

Vyzerá to, že indície smerujúce k novinke bude verejnosti podsúvať sám Jack Wong. Sme teda zvedaví, s čím ďalším vyrukuje. Snáď nepôjde o prípad typu Lenovo Z5. Šéf Lenova toto zariadenie ešte pred predstavením spájal s dychberúcimi vlastnosťami, no napokon sa z neho vykľulo niečo iné, fádne a nevýnimočné.