POZOR: Cez WhatsApp sa šíri táto podvodná správa. Neklikaj na ňu!

Ak vám príde na WhatsApp táto správa, dávajte si pozor!

0

WhatsApp denne používajú milióny ľudí po celom svete. Komunikačná služba je nesmierne populárna aj u nás, na Slovensku. Pre ľudí, ktorí chcú ostatným skôr ublížiť než pomôcť, preto ide o ideálnu platformu kde sa o to pokúsiť.

Cez WhatsApp sa šíri podvodná správa, ktorá využíva dobré meno slovenskej Tatralandie. Odkaz pritom smeruje na doménu www.tatralandia-sk.win/#.  V správe sa uvádza: „Aquapark Tatralandia rozdáva 5 bezplatných povolení pre 500 rodín.“ Vedenie spoločnosti však pre TECHBYTE.sk jasne potvrdilo, že ide o spam.

WhatsAppom sa šíri podvodná správa lákajúca na vstupenky zdarma. Zdroj: Redakcia

Spoločnosť TMR a Aquapark Tatralandia sa od týchto aktivít dištancujú a danú doménu nemá TMR ani registrovanú. Zároveň vás vyzývame, aby ste na tento druh komunikácie nereagovali ani neklikali na odkaz, pretože žiadna podobná súťaž neexistuje ani neprebieha a ide o podvod,“ upozorňuje Zuzana Fabianová, hovorkyňa spoločnosti TMR.

S podvodným webom nemá Tatralandia nič spoločné. Zákazníkov varuje aj na svojom webe.

Podvodný web pritom v pätičke webu využíva napodobeninu facebookových komentárov, vďaka čomu má ponuka vyzerať dôveryhodne. Pochopiteľne ide o vymyslené profily a komentáre, ktoré sú všetky po anglicky alebo holandsky.

Horšie však je, že správa sa WhatsAppom šíri bez vedomia ľudí a automaticky. Ak používate WhatsApp, skontrolujte si vaše posledné odoslané správy. TECHBYTE.sk o stanovisko požiadal aj spoločnosť ESET. Keď ho získame, budeme aktualizovať článok.