Facebook ti umožňuje zastaviť sledovanie príspevkov rôznych ľudí či stránok, no po najnovšom do týchto radov pravdepodobne priberá novú funkciu. Tou bude zastavenie zobrazovania príspevkov s určitým kľúčovým slovom. Celkom užitočná vec, čo povieš?

Určite sa ti už niekedy stalo, že si na Facebooku narazil na niečo, čo si vidieť nechcel. Či už ide o nejakú udalosť, ktorú zdieľajú všetci tvoji priatelia a teba vôbec nezaujíma alebo o spoiler z tvojho obľúbeného seriálu či šou. Sociálna sieť sa preto rozhodla spustiť test funkcie, ktorá by dokázala umlčať všetky príspevky obsahujúce určité kľúčové slová.

TIP REDAKCIE
Na Facebook a Instagram nové AR filtre nepridáte. Nemá ich kto schvaľovať

Používať túto funkciu je pomerne jednoduché. Ak uvidíš príspevok, v ktorom sa nachádza slovo, ktoré už nechceš na Facebooku vídať, vyberieš možnosť nesledovať kľúčové slová z príspevku v rozbaľovacej ponuke vpravo hore. Po vybratí možnosti ti bude ponúknutý zoznam kľúčových slov a ty si zvolíš, ktoré ti vadí. Funkcia je momentálne len v štádiu testovania a zatiaľ nie je známe kedy bude plne pridaná.

Zatiaľ bez možnosti opätovného zobrazenia na 30 dní

Tento fakt je asi jedinou nevýhodou celej funkcie. Ak teda zastavíš sledovanie príspevkov s kľúčovým slovom „Game of Thrones“, aby si neuvidel žiadny spoiler, nebudeš si môcť obnoviť sledovanie týchto príspevkov ešte najbližších 30 dní. Facebook však pracuje na tom, aby sa zastavenie sledovania dalo nastaviť na určité časové intervaly.