majstrovstva sveta vo futbale

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 simulovala umelá inteligencia. Vyhrá Španielsko?

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 štartujú dnešným dňom v Rusku. Sviatok pre všetkých futbalových nadšencov a športových fanúšikov prinesie zápolenia mnohých hviezdnych tímov a hráčov. Kto však celé podujatie vyhrá?

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 štartujú dnešným dňom v Rusku. Sviatok pre všetkých futbalových nadšencov a športových fanúšikov prinesie zápolenie mnohých hviezdnych tímov a hráčov. Kto však celé podujatie vyhrá?

Server MOTHERBOARD poukázal na zaujímavú simuláciu Majstrovstiev sveta vo futbale 2018. Skupina vedcov z Technickej univerzity v nemeckom Dortmunde, Mníchove a belgickom Gente sa rozhodla, že priebeh majstrovstiev odhadnú kapacity umelej inteligencie a strojového učenia.

Vedci nenechali nič na náhodu a pokročilému softvéru sprístupnili niekoľko presných vstupných údajov. Aby toho nebolo málo, simuláciu opakovali 100 000-krát. Model tak zahŕňal oficiálne rebríčky FIFA, priemerný vek hráčov v jednotlivých kluboch, počet víťazstiev v Lige majstrov či počet hráčov, ktorí hrajú spolu v jednom futbalovom klube.

Vedci v simulácii zohľadnili aj také atribúty, akými sú počty obyvateľov a hrubý domáci produkt reprezentovaných krajín alebo kurzové stávky najväčších stávkových spoločností.

TIP REDAKCIE
Garmin predstavil hodinky Fenix 7, model Epix 2 osloví OLED displejom
majstrovstva sveta vo futbale
Moskovský štadión Lužniki – hlavné dejisko aktuálnych MS 2018 vo futbale

Umelá inteligencia odhadla, že víťazom tohtoročných Majstrovstiev sveta vo futbale 2018 bude Španielsko. Ak by aj nie, ďalšou krajinou na rane je Nemecko, následne Brazília, Francúzsko alebo Belgicko a Argentína.

Do stávkových kancelárií ale zatiaľ určite neutekajte. Teda môžete, ale na dané výsledky sa v žiadnom prípade nespoliehajte. Aj keď simulácia pôsobí veľmi prepracovane, stále ide o extrémne hrubý odhad. Priebeh turnaja ovplyvní nespočetné množstvo okolností a jeho konečný stav sa jednoducho nedá presnejšie odhadnúť.

Ak si spomínate na Majstrovstvá sveta, ktoré sa konali v roku 2010, určite vašej pozornosti neunikol hlavonožec menom Paul. Chobotnica vtedy správne určila víťaza všetkých siedmich zápasov nemeckej reprezentácie a tiež finálového súboja medzi Španielskom a Holandskom.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať