FOTO: Daily Express

Za posledných niekoľko týždňov emailová služba Gmail prešla naozaj úctyhodným počtom zaujímavých vylepšení. V pomerne krátkom slede po predchádzajúcej aktualizácii sme sa dočkali ďalšej, ktorá však platí len pre systém Android – možnosť nastaviť si čo sa stane, keď potiahneš email v schránke doprava, alebo doľava.

Nevyužitý potenciál

Doteraz keď si potiahol email do príslušnej strany, služba email automaticky archivovala. Ide síce o užitočnú funkciu, no jej potenciál je omnoho väčší. Potiahnutia prstom po obrazovke boli a stále sú kľúčovým spôsobom ovládania funkcií emailov v emailových aplikáciach. Že sa takmer identickú funkciu rozhodol pridať aj Google teda celkom dáva význam.

Možnosti akcií pri potiahnutí emailu v službe Gmail síce nie sú zrovna tie najobšírnejšie, no určite ti dokážu priniesť trochu pohodlia, vďaka ktorému sa ti bude s aplikáciou niekoľkonásobne lepšie pracovať.

V sekcii nastavení môžeš k určitému smeru potiahnutia (vpravo, vľavo) priradiť tieto funkcie: Archivovať, vymazať, označiť ako prečítané alebo neprečítané, premiestniť, alebo dokonca odložiť email na neskôr.

TIP REDAKCIE
Tesla Model Y na ďalšom obrázku: Elon Musk vtipkuje, vraj bude bez volantu!

Ako už bolo spomenuté v úvodnom odstavci článku, táto funkcia zatiaľ nie je dostupná pre iOS. Avšak podľa všetkého by sa jej mali používatelia tohto systému dočkať už onedlho.