Tesla Roadster druhej generácie

O tom, že spoločnosť Tesla využije raketové technológie vesmírnej spoločnosti SpaceX, vieme už celkom dlho. Začiatkom tohto týždňa nám to Elon Musk opäť potvrdil a teraz sa tak stalo opäť. Tentokrát sme sa však dostali aj k celkom zaujímavým podrobnostiam o avizovanom Roadster 2.

Ak si z nás tento šialený vizionár nestrieľa, tak potenciálni zákazníci, ktorí si budú chcieť zaobstarať šialene rýchly elektromobil Tesla Roadster 2, môžu požiadať o špeciálny balíček, v rámci ktorého im obohatia výbavu o raketové trysky. Lepšie povedané, až 10 malých raketových trysiek priamo v karosérii športového vozidla, vďaka čomu zrýchlia z nuly na stovku za 1,9 sekundy.

Niečo také dramaticky zlepší akceleráciu, maximálnu rýchlosť, brzdenie aj zatáčanie, píše šéf oboch spoločností na sociálnej sieti Twitter. A tam to ani zďaleka nekončí, pretože spomenul aj lietanie.

Elon Musk totiž vo svojom čerstvom tweete naznačil, že takto vybavený Roadster 2 môže jedného dňa dokonca i vzlietnuť. Samozrejme, niečo také by najskôr museli odobriť zodpovedné regulačné úrady, pričom tu existuje množstvo ďalších komplikovaných legislatívnych prekážok. Až tak jednoducho to teda rozhodne nepôjde.