Elon Musk spustil ostré testy ľudských čipov, ktoré prepoja mozgy s počítačom

Jedna z viacerých spoločností šialeného vizionára začala s ostrým testom svojich futuristických technologických výdobytkov. Zatiaľ však iba prostredníctvom zvierat.

Jedna z viacerých spoločností šialeného vizionára začala s ostrým testom svojich futuristických technologických výdobytkov. Zatiaľ iba prostredníctvom zvierat. Startup Neuralink ich totiž robí pre nás, takže na rad prídu aj ľudia. Otázne je teraz už iba to, že kedy.

Treba však brať od úvahy, že nejde o oficiálne informácie priamo od Elona Muska alebo niekoho iného z jeho vyššie spomínaného startupu, ale od bližšie nešpecifikovaného zdroja, respektíve viacerých na sebe nezávislých zdrojov, ktoré ich posunuli webu Gizmodo.

Vďaka tomu sme sa dozvedeli, že sa už pred niekoľkými týždňami presunuli do toho štádia vývoja, kedy implantovali ľudské čipy do tela laboratórnych myší, aby tak celému svetu jedného dňa predviedli, že nikomu z nás nič vážne nehrozí. Potvrdzujú to navyše aj ďalšie informácie z internetu, opäť z webu Gizmodo, kde spomínajú testovanie na primátoch.

Neuralink má za úlohu prepojiť náš mozog s inteligentným počítačom, aby nám asistoval počas dňa a zvyšoval nám tak produktivitu alebo dokonca aj inteligenciu. Rovnako by to mohlo poslúžiť aj na zlepšenie humoru či samotného vyjadrovania dotyčného. Najväčším tromfom snahy tohto startupu je ale jedinečná príležitosť nadobro eliminovať viacero zákerných chorôb, vrátane Parkinsona a Alzheimera.

TIP REDAKCIE
Spoja ľudský mozog s počítačom: Elon Musk a Neuralink spravia z ľudí polobohov

Najskôr však musia prísť na najvhodnejší spôsob, ako niečo také zrealizovať, teda pri čo najmenšej ujme na zdraví toho, kto sa na túto futuristickú fúziu s počítačom odhodlá. Najviac je spomínaný miniatúrny čip, ktorý by nám iba jednoducho implantovali priamo pod kožu na zadnej strane hlavy, kde následne začne komunikovať s našou centrálnou nervovou sústavou.

O pár rokov sa tak vraj môžeme dopracovať až k telepatii, čiže ku komunikácii bez slov. A tam to ani zďaleka nekončí.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať