Zatknutie šéfa Audi má dozvuky: Elektrické SUV e-tron quattro uvidíme neskôr

Vyzerá to tak, že už netrpezlivo očakávané predstavenie Audi e-tron quattro bude nakoniec predsa len odložené.

Vyzerá to tak, že už netrpezlivo očakávané predstavenie prvého elektrického SUV z dielne nemeckej automobilky Audi, e-tron quattro, bude nakoniec predsa len odložené. Mediálne podujatie sa malo pôvodne konať v auguste, a to na území starého kontinentu, čiže v Európe.

Miesto toho ho vraj premiestnili do USA a jeho dátum posunuli na neskorší termín. Na aký konkrétne, momentálne nevieme, no zrejme ho zlúčia s tým, na aký bol pozvaný aj web Electrek. Ten americký je naplánovaný na 17. septembra, pričom ako lokalitu vybrali San Francisco.

Za informovaním o odložení európskeho mediálneho podujatia stojí web The Financial Times, ktorý píše, že spoločnosť “Audi, divízia Volkswagen s najväčším profitom, oznámila zrušenie summitu, ktorý naplánovali na 30. augusta v Brusseli, kde vyrábajú e-tron.”

Čo však stojí za problémami šéfa Audi so zákonom?

Škandál s emisiami

Všetko sa tu točí okolo starého známeho škandálu koncernu Volkswagen s emisiami uhlíka. Rupert Stadler bol vraj vedome zapojený do používania ilegálneho softvéru, aby vďaka nemu prešli prísnymi testami aj také osobné vozidlá, aké by cez ne za bežných okolností neprešli. Tým automobilka ušetrila nemalé náklady a mala menej práce so splnením nárokov príslušných štandardov.