Sleduj, ako funguje výsuvný mechanizmus smartfónu Vivo NEX, ktorý ukrýva prednú kameru

Pôsobivé!

0
vivo nex
Vivo NEX

Vivo NEX ukázal všetkým výrobcom smartfónov, že to ide aj bez zárezu alebo hrubšieho čela obrazovky. Ak opomenieme o niečo širšiu bradu, zariadenie má displej skutočne cez celú prednú stranu.

Takéto prevedenie si však vyžadovalo istý, v súčasnosti rozhodne netradičný prístup. Kam s prednou kamerou, ak ju nemôžeme umiestniť do zárezu alebo čela zariadenia? No predsa do výsuvného segmentu zapracovaného priamo do konštrukcie.

Či je takéto prevedenie predstavuje to pravé riešenie pre zariadenia s obrazovkou cez celú prednú stranu necháme na inokedy. Teraz sa môžeme pozrieť, ako vlastne celý mechanizmus funguje. Smartfón Vivo NEX vypitvali technici z myfixguide.com a pohľad stojí za to.

Výrobca pri predstavení zariadenia deklaroval spoľahlivosť a rýchlosť výsuvného mechanizmu. Segment s prednou kamerou je navrhnutý tak, aby vydržal 50 000 cyklov vysunutia a zasunutia a záťaž rovnajúcu sa váhe 45 kilogramov.

Vivo NEX
Vivo NEX

Pre porovnanie, väčšina zrkadloviek, teda DSLR fotoaparátov, má mechanickú uzávierku dimenzovanú na 100 000 až 150 000 akcií. Vyššie na animácii môžete vidieť, ako daná mechanika smartfónu Vivo NEX funguje.

Krátko po premiére smartfónu uzrel svetlo sveta ďalšie, podobne ladené zariadenie. Na mysli máme Oppo Find X, ktorý do výsuvnej mechanickej časti ukryl rovno všetky fotoaparáty – selfie kameru, aj dvojicu primárnych obrazových snímačov.

vivo nex
myfixguide.com

Mimochodom, ak vás zaujíma, kam sa podelo slúchadlo pre hlasové hovory, aj toto výrobca vyriešil pokrokovou metódou. Zvuk totižto prenáša samotný displej, a to prostredníctvom jemných vibrácii. Výrobca technológiu nazval SoundCasting.

Dá sa predpokladať, že v budúcnosti tento spôsob prenosu zvuku využije veľa výrobcov. Emitovanie zvuku cez displej už dokonca predviedol aj Samsung, a to na výstave Society of Information Displays. Nezaostáva ani konkurenčné LG, ktoré má taktiež skúsenosti s takouto technológiou.

TIP REDAKCIE
Oppo Find X prichádza s jedinečnou konštrukciou a OLED displejom bez zárezu!

Nazýva sa Crystal Sound a výrobca ju predviedol vo svojich najnovších inteligentných OLED televízoroch. Nečudovali by sme sa, keby ju v nadchádzajúcej dobe predviedol aj vo svojich vlajkových smartfónoch.