Tento futuristický sedan na elektrickú energiu bude plne autonómny už v roku 2021!

Relatívne známy čínsky start-up BYTON nám krátko po tom, čo oznámil investíciu v hodnote 500 miliónov dolárov, predstavil podobu svojho elektrického sedanu.

Relatívne známy čínsky start-up BYTON nám krátko po tom, čo oznámil investíciu v hodnote 500 miliónov dolárov, predstavil podobu svojho elektrického sedanu. Novinka sa bude volať K-Byte a má tú istú platformu, s akou príde aj elektrické SUV zo začiatku tohto roka.

Zatiaľ však máme česť iba s konceptom, čo znamená, že sa jeho súčasná podoba aj výbava môže do spustenia predaja ešte trošku zmeniť. To, čo sa už zrejme nezmení, je jeho názov, pretože ten reprezentuje súčasť novej stratégie výrobcu.

Tento nadchádzajúci modelový rad od nováčika z automobilového priemyslu má obsahovať až tri rôzne karosérie, preto bude mať každý jeden v názve odlišné písmenká pred Byte. SUV M-Byte a aj sedan K-Byte sme už videli, teraz zrejme zostáva rad na športovom alebo crossover kúsku. O akú formu názvu ale tentokrát pôjde, netušíme.

Záhadná výbava

Rovnako momentálne nevieme ani to, o akú technickú špecifikáciu pôjde. Lepšie povedané, nevieme takmer nič, pretože start-up ešte stále nezverejnil konkrétne čísla. Nepoznáme teda dojazd, rýchlosť nabíjania a ani maximálnu rýchlosť tohto futuristicky vyzerajúceho vozidla s nákladom veľmi pokročilých technológií.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Vieme iba to, že používatelia budú mať k dispozícii takmer plnohodnotného autopilota, čiže štvrtú (maximálna je piata) úroveň autonómie. Tá dnešná dosahuje úroveň 2,5 až 3, napríklad v Audi A8. Elektromobil ich preto zvládne zobrať z jedného miesta na druhé bez toho, aby museli jazde venovať akúkoľvek pozornosť, píše The Verge.

K sériovej výrobe čerstvo odhaleného sedanu BYTON K-Byte na elektrickú energiu by ale malo dôjsť až v roku 2021. Už teraz to však vyzerá viac ako skvele.

BYTON K-Byte (via Electrek.co)
BYTON K-Byte (via Electrek.co)
BYTON K-Byte (via Electrek.co)
Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať