Kvalita za všetky drobné: iPhone X funguje aj po 2 týždňoch v rieke

Nie je o čom.

0

Známemu YouTuberovi sa podaril celkom husársky kúsok. Ten počas svojej obľúbenej činnosti našiel jubilejný iOS smartfón z minulého roka. Nie však na pevnine, ale priamo pod hladinou rieky. To najzaujímavejšie na tom celom ale je, že iPhone X i napriek tomu stále funguje.

Nájdený iPhone musel však najskôr rozobrať a potom aj vysušiť. Následne mohol chlapík, ktorý si hovorí Man + River, kontaktovať nešťastného majiteľa, aby mu tak oznámil, že našiel jeho desiatku aj so zachovanými dátami, ktoré nestihli byť zálohované do cloudu. Reakcia bola preto logicky plná emócií.

Útroby prémiového iPhone X sú chránené certifikáciou podľa štandardu IP67. A ako už určite mnohí z vás vedia, tá používateľovi formálne zabezpečuje, že smartfón nepoškodí ani priamy kontakt s vodou. Ak by sme mali hovoriť v konkrétnych číslach, tak vraj zvládne 30 minút dlhý ponor v hĺbke 1 meter pod hladinou.

Až dva týždne

V tomto prípade to však trvalo podstatne dlhšie, pretože miesto pol hodiny to boli zhruba dva týždne. Výrobca z Kalifornie si teda ponechal poriadne veľkú rezervu, hoci najnovšie iPhony vydržia podstatne viac, než tvrdí technická špecifikácia. Pokiaľ by tak nespravil, mohol mať na krku podstatne viac reklamácií, ako tomu je v súčasnosti.