LG G7 ThinQ dostáva aktualizáciu. Prináša 60 FPS pre 4K video a ďalšie vylepšenia

0
LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ

Najnovšia vlajková loď kórejského LG je na trhu len krátko, no už stihla obdržať dôležitú aktualizáciu. LG G7 ThinQ vďaka nej dokáže zaznamenať video v extra vysokom rozlíšení s hladším snímkovaním.

LG G7 ThinQ dokáže natočiť video v 4K rozlíšení pri 30-tich snímkach za sekundu. Aktualizácia však sprístupní možnosť zhotoviť 4K video pri dvojnásobnom snímkovaní 60 FPS. Takýto záznam bude obmedzený dĺžkou. Maximálne v tomto režime nahráte 6 minút záznamu.

Obmedzenie je bežné a takto náročný záznam limituje veľa zariadení, resp. vlajkových lodí. Nový režim nájdete priamo v nastaveniach aplikácie fotoaparátu a pomenovaný je ako „UHD 16:9 (60fps)“.

Aktualizácia prináša ďalšie vylepšenia obrazovej kvality fotoaparátov. Vylepšuje celkovú ostrosť pri snímaní v automatickom režime, super jasný režim pre dokonalejšie fotografovanie s bleskom a napríklad lepšie vykreslenie zelenej a červenej farby.

LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ má vertikálne uložený duálny fotoaparát

LG G7 ThinQ využíva duálny fotoaparát, v ktorom majú oba obrazové snímače zhodné rozlíšenie 16 Mpx. Jeden z nich je širokouhlý, so 109-stupňovým zorným poľom a svetelnosťou f/1.9. Primárny senzor má zorné pole 71° a svetelnosť f/1.6. Oba obrazové snímače sú opticky stabilizované.

Dôležitá aktualizácia sa prioritne objavila v domovskej krajine výrobcu, v Južnej Kórei. K dispozícii by už mala byť aj Amerike a postupne dorazí do všetkých regiónov, vrátane nášho.