Apple si verí: Očakáva 45 miliónov objednávok na 6,5“ iPhone s OLED displejom

Apple očakáva rekordný záujem o pripravované modely.

0
Foto: Phone Arena

Apple sa tento rok chystá predstaviť nie jeden, ani dva ale rovno tri rôzne modely iPhonov. Tvrdia to niekoľkí významní analytici, ktorí okrem toho tvrdia, že dva z týchto modelov ponúknu OLED displej, zatiaľ čo tretí, najlacnejší, príde s LCD panelom.

Najnovšie informácie poukazujú na to, že sa Apple pripravuje na poriadne krušné obdobie. Fabriky, ktoré majú chystané iPhony vyrobiť sa musia popasovať so šialenými číslami. Tak napríklad, očakáva sa, že Apple do pár týždňov predá 45 miliónov kusov iPhonu so 6,5-palcovým OLED displejom. Pridajte k tomu 25 miliónov kusov menšieho, 5,84-palcového OLED iPhonu30 miliónov kusov najlacnejšej novinky s LCD displejom a skončíte na neskutočných 100 miliónoch iPhonoch.

Najviac záujmu o zatiaľ najväčší iPhone

Apple pôvodne nastavil ešte vyššie predajné čísla pre model s LCD displejom, no neskôr ich znížil, keďže očakáva, že vlajkový model sa bude predávať jednoznačne najlepšie. Ak by sa výrobca predsa len mýlil, spoločnosť Japan Display dodávajúca LCD panely je pripravená zvýšiť kapacitu výroby podľa požiadaviek.

Otáznik ostáva visieť nad malým telefónom, ktorý si raz vysníval sám Steve Jobs. My o ňom informujeme ako o iPhone SE 2. Najnovšie správy však tvrdia, že tento rok ho neuvidíme.