Spoločnosť Porsche zmenila názov svojho nadchádzajúceho elektromobilu. Z produkčnej verzie Mission E je tak po novom Taycan. Novinka by mala prísť v priebehu budúceho roka. Čo sa týka jej predností, tým najzaujímavejším tu je doslova brutálne rýchle nabíjanie.

Prečo brutálne? Pretože 350 kW výstup tejto špičky z automobilového priemyslu zvládne naplniť až 80 percent kapacity akumulátora iba za smiešnych 15 minút. Electrek to označuje za veľmi silnú konkurenčnú výhodu, pred akou bude mať rešpekt aj priekopník z príslušného trhového segmentu, spoločnosť Tesla.

Porsche Taycan by mal vyzerať takmer tak isto, ako dnes vyzerá prototyp s názvom Mission E. Môžeme teda očakávať genetiku renomovanej automobilky a zároveň aj poriadny náklad hi-tech výbavy. Elektrický pohon dokáže zrýchliť z rovnej nuly na stovku iba za 3,5 sekundy a ak má k dispozícii aj plnú kapacitu batérie, tak používateľ prejde zhruba 400 kilometrov, čo vôbec nie je najhoršie.

Keď však zoberieme do úvahy dojazd konkurenta Tesla Roadster 2, tak ide iba o slabý odvar z toho, čo ponúka tento americký športiak od vizionára Elona Muska.