Pokazené Apple Watch (FOTO via PhoneArena.com)

Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple opäť prenasledujú problémy s kvalitou jej produktov. Tentokrát bude reč o Watch a ich obrazovke, pretože tá sa podľa slov z čerstvo podanej žaloby sama od seba oddeľuje od tela týchto populárnych inteligentných hodiniek.

Žaloba už tradične vznikla v USA a tvrdí, že nejde o problém malých, ale naopak, veľkých rozmerov, vrátane toho, že výrobca z Kalifornie o ňom vedel ešte pred tým, ako ich vôbec začal predávať. Aj napriek tomu ich však priniesol na pulty obchodov. Tí, ktorí za ňou stoja, preto žiadajú až 5 miliónov dolárov.

Nejde pritom iba najnovšie generácie. Do tejto ďalšej kauzy jabĺčka sú vraj zapojené úplne všetky – od nultej z roku 2015 až po tú tretiu z minuloročného septembra, informuje PhoneArena.

Dostupné informácie tvrdia, že mnohým používateľom Apple Watch z ničoho nič vypadol a ešte stále aj vypadáva zrejme zle zabudovaný displej. Z toho teda vyplýva, že to nie je ich chyba, čo nahráva tvrdeniu, že týmto zapeklitým problémom trpí úplne každý jeden kúsok. Vraj je iba otázkou času, kedy konštrukcia povolí až tak, že to otvorí bránu jeho vzniku.

Apple sa bráni

Ďalšia žaloba na adresu kalifornského jabĺčka vznikla aj preto, že spoločnosť všetky tieto obvinenia popiera. Apple totiž tvrdí, že daný problém s odpadávaním kompaktného zobrazovacieho panelu ani zďaleka nemá veľké rozmery, takže sa tým nemieni hĺbkovo zaoberať. Teda aspoň zatiaľ. Uvidíme, či s ňou nepohne nadchádzajúce rozhodnutie súdu.

Zákazníci nultej a druhej generácie Apple Watch síce dostali ešte dávnejšie predĺženú záruku, no tam riešenie podobných komplikácií s konštrukciou zároveň i skončilo.