Apple zakročil: Aplikácie, ktoré ťažia kryptomeny, už v App Store nenájdete

Kalifornské jabĺčko dalo červenú softvéru z jeho obchodu, prostredníctvom ktorého mohla prebiehať sofistikovaná ťažba niektorej z digitálnych mien.

Kalifornské jabĺčko dalo červenú softvéru z jeho obchodu, prostredníctvom ktorého mohla prebiehať sofistikovaná ťažba niektorej z digitálnych mien. V App Store tak po novom nenájdeme ani jednu takúto aplikáciu, pretože to vývojárom zakazuje aktualizovaná smernica spoločnosti Apple.

V sekcii 3.15 je totiž uvedené, že softvér na ťaženie napríklad kryptomeny bitcoin, ktorý funguje lokálne a nie cez cloud, nemá v spomínanom obchode s mobilnými aplikáciami čo robiť.

Ako však informuje PhoneArena, nový zákaz sa okrem iného týka aj používateľských odmien za vykonanie určitej činnosti. Ak si teda niekto pozrie niekoľko sekundové reklamné video, tak nebude môcť byť odmenený kryptomenou a ani ničím iným, čo s ňou určitým spôsobom súvisí.

K podobnému kroku ešte dávnejšie pristúpila aj najväčšia sociálna sieť, Facebook, vrátane internetového giganta Google. Obe spoločnosti totiž zakázali reklamu, ktorá má niečo spoločné s kryptomenami, ako je Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin, alebo s počiatočnými ponukami či inými investíciami do tohto výdobytku digitálnej éry.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení

Chcú tak predísť prípadným problémom, pretože by mohol niekto slabšie informovaný v opačnom prípade prísť o všetky svoje úspory.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať