Užívateľské prostredie Sony Xperia Home už nebude dostávať nové funkcie a vylepšenia

Vývoj sa (po)zastavuje

0
Sony Xperia XZ Premium
Sony Xperia XZ Premium

Ak vlastníte jeden zo smartfónov Sony Xperia, pracujete s užívateľským prostredím, tzv. launcher, ktoré sa nazýva Xperia Home. Sony Mobile, tak ako mnohí iní výrobcovia, používa vlastné prevedenie domáceho prostredia.

Xperia Home bol prvý launcher, ktorý podporoval službu Google Feed, vtedy známu ešte ako Google Now. Launcher Xperia Home je pomerne spoľahlivý a dobre upraviteľný. Aj napriek tomu, že pri súčasnej konkurencii vyzerá trochu staromódne.

Výrobca sa rozhodol, že toto užívateľské prostredie prejde do takzvaného režimu údržby. To znamená, že sa preň nebudú vyvíjať nové funkcie, vylepšenia a napríklad dizajnové zmeny. Aktualizácie budú obsahovať iba opravy chýb, optimalizácie stability a bezpečnosti.

Rovnako bude uzatvorená komunita Xperia Home Beta. Udeje sa tak v najbližších týždňoch. Spoločnosť svoje kroky bližšie nevysvetlila. Uviedla len, že Xperia Home bude v režime údržby dovtedy, dokedy to bude potrebné.

sony xperia
Prostredie Xperia Home

Ťažko povedať, čo Sony Mobile zamýšľa. Dúfame, že režim údržby vytvára priestor pre úplne nové a prepracované užívateľské prostredie, ktoré môže byť vyvíjané paralelne. Sony sa tiež môže pokojne prikloniť k čistej forme OS Android podobne, ako to urobila Nokia.

Rýchle a časté aktualizácie by boli veľkou výhodou, pričom by Sony Mobile odpadli povinnosti okolo vývoja a správy vlastného prostredia. Pre model Sony Xperia XZ2 je už dostupný druhý vývojársky náhľad OS Android P Beta. Ide o jedno z veľmi, veľmi malého počtu zariadení, ktoré ho môže používať.

Na to, čo Sony nakoniec vymyslí, si musíme počkať.