Viete, čo ste zdieľali minulé leto? Facebook vám to pripomenie, a nielen to

Privítajte Facebook Memories

0
Lajk
Lajk

Kreatívna divízia sociálnej siete Facebook prišla s novou hračkou, ktorá vám na Facebooku pripomenie vašu online minulosť. Facebook oddnes spúšťa novú sekciu pomenovanú ako Memories, teda Spomienky.

Spomienková sekcia bude mať niekoľko častí, vrátane obľúbenej záložky V tento deň. Na jednom mieste uvidíte, čo ste zdieľali na Facebooku v aktuálny deň pred rokom, dvomi tromi a tak podobne.

Uvidíte, kedy ste sa s vašimi priateľmi stali priateľmi aj na Facebooku. Systém z vášho zdieľaného obsahu vyberie sezónne spomienky, ktoré zabalí do ľahko sledovateľných krátkych prezentácií a videí, čo platí aj o mesačnom súhrne dôležitých spomienok.

Nájdete v nich rôzne udalosti ako výročia, oslavy, ukončenie štúdia, príspevky, ktoré od priateľov získali veľa lajkov a podobný obsah, ktorý bol/je pre vás dôležitý.

Podľa online giganta pripomínanie dôležitých momentov pozitívnym spôsobom prispieva k celkovej pohode a nálade ľudí. Funkciu V tento deň použije každý deň asi 90 miliónov ľudí, resp. užívateľov sociálnej siete Facebook.

facebook spomienky
Facebook

Ľudia sa radi pozrú na to, čo zdieľali presne pred rokom. Pamätať si to určite nebudú tak, ako ďalšie momenty zaznamenané na Facebooku. Spomienky na Facebooku tak môžu mať pre užívateľov nostalgický prínos, ktorý im vyčarí úsmev na tvári. Teda, pokiaľ nebude Facebook vyzývať na ich zdieľanie.

Ešte si dobre spomíname na funkciu Váš prehľad roka, ktorú Facebook sprístupnil koncom decembra 2016. Užívatelia v krátkom gýčovom videu videli, čím na Facebook prispievali v priebehu celého roka 2016 a samozrejme toto video zdieľali.

Niektorí užívatelia sa tak stretli so slušným video spamom, ktorý zaplavil ich nástenku a stránku s novinkami. Ak si chcete zaspomínať, navštívte adresu facebook.com/memories.

Zatiaľ v nej nájdete obsah z kategórie V tento deň. Facebook novinku rozširuje postupne a onedlho by ste mali nájsť všetky spomienky v desktopovom prostredí sociálnej siete ako aj v mobilných aplikáciách.