Qualcomm predstavil Snapdragon 710. Nový, takmer vlajkový čipset

Spoločnosť Qualcomm sa rozhodla vyplniť medzeru medzi strednou a vrcholovou triedou, ktorú zastupujú procesorové sady 6. a 8. radu. Qualcomm medzeru nevyplnil iba kozmeticky.

Spoločnosť Qualcomm sa rozhodla vyplniť medzeru medzi strednou a vrcholovou triedou, ktorú zastupujú procesorové sady 6. a 8. radu. Qualcomm medzeru nevyplnil iba kozmeticky. Snapdragon 710 je schopnejší, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Snapdragon 710 je totižto vyrobený 10nm technológiou rovnako, ako najvyššie položený Snadpragon 845. V porovnaní so sadami Snapdragon 660 sa schopnosti strojového učenia zlepšili asi dvojnásobne.

Čipset tvorí osem jadier Kryo 360. Dve sú vysoko výkonné a pracujú s maximálnym taktom 2,2 GHz. Ostatných šesť zastúpi menej náročné úlohy a operácie pod maximálnou frekvenciou 1,7 GHz. Grafický výkon pokryje čip Adreno 616.

Súčasťou sady je modem X15 LTE, ktorý zabezpečí sťahovanie max. rýchlosťou 800 Mbps. Nechýba široká podpora 4G frekvencií, najnovšie WiFi funkcie, Bluetooth 5.0 alebo IPS modul Qualcomm Spectra 250 pre spracovanie obrazových signálov. Redukcia šumu, stabilizácia, bokeh efekt, rýchle automatické zaostrovanie, optické priblíženie… Čipset si zakladá aj na vysoko kvalitnej fotografii.

Snapdragon 710
FOTO: Qualcomm

Qualcomm si pripravil pár čísiel, v rámci ktorých kapacity čipsetu Snapdragon 710 porovnal so sadou Snapdragon 660 z o niečo nižšej triedy. Nová sada má pri pozeraní 4K HDR videa a hraní hier spotrebovať o 40 percent menej energie. Zdieľanie videa bude energeticky úspornejšie o 20 percent.

Otváranie aplikácií by malo prebiehať rýchlejšie o 15 percent. Celkový výkon pritom stúpol o 20 percent. Technológia Quick Charge 4.0+ zase doplní 50 percent kapacity iba za 15 minút, čo je vynikajúce. Ako etalón však zrejme poslúžila batéria s nižšou kapacitou. V skutočnosti bude nabíjanie trvať dlhšie, aj keď stále prebehne veľmi rýchlo.

TIP REDAKCIE
Predzvesť rýchlejších aktualizácií. Tri popredné čipsety Qualcomm už podporujú Android P

Veľa nových modelov smartfónov bude využívať batérie s vyššími kapacitami okolo 4000+ mAh.

Snapdragon 710 majú výrobcovia smartfónov už k dispozícii. Prvé zariadenia, ktoré poženie, tak uvidíme možno v tomto štvrťroku. Ak nie, v tom ďalšom určite.

Snapdragon 710

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať