Významný míľnik: Spotify dosiahol 75 miliónov platiacich používateľov! Ako je na tom so ziskom?

Populárna služba Spotify nedávno zverejnila nové informácie, ktorých súčasťou boli okrem momentálneho počtu platiacich používateľov aj presné údaje o nadobudnutom zisku.

Populárna služba Spotify nedávno zverejnila nové informácie, ktorých súčasťou boli okrem momentálneho počtu platiacich používateľov aj presné údaje o nadobudnutom zisku.

Spotify sa môže pýšiť naozaj slušnými číslami, keďže službu mesačne využíva až 170 miliónov “bežných” používateľov, ku ktorým sa pridáva ešte ďalších 75 miliónov prémiových používateľov. Svojimi číslami teda úplne rozdupáva Apple Music, ktorý nedávno dosiahol “len” 40 miliónov odberateľov. Zisk populárneho Spotify taktiež dosiahol nemalej hodnoty až 1,14 miliardy USD (951 miliónov eur).

FOTO: Fortune

Ďalšie očakávania

Spotify predpokladá, že do konca ďalšieho štvrťroku by mal počet platiacich používateľov vzrásť na 79 až 83 miliónov. Čo sa týka očakávaní spoločnosti v roku 2018 celkovo, tie sa od marca nijak nezmenili – cieľom je dosiahnuť 92 až 96 miliónov platiacich používateľov.

Pred mesiacom Spotify pridal do svojej vynovenej appky novinku aj pre neplatiacich používateľov, ktorá ponúka prístup až k 15 zdokonaleným zoznamom skladieb. Služba naďalej ponúka možnosť personalizácie hudobného vkusu hneď po tom, ako sa nový používateľ zaregistruje. Tešiť sa môžeme aj z nového režimu, ktorý je nadizajnovaný tak, aby optimalizoval spotrebu dát používateľov, ktorí vo svojich zariadeniach nemajú neobmedzený dátový program. Niektoré z novo pridaných funkcií však ostanú prístupné exkluzívne len pre platiacich používateľov.

TIP REDAKCIE
Litva odporučila nepoužívať smartfóny Xiaomi, Nemecko žiadne problémy nenašlo

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať