POZOR: Slovákov opäť prezváňajú cudzie čísla. Nevolajte späť, môžete prísť o peniaze!

Na Slovákov opäť útočia neznáme telefónne čísla, ktoré sa od nás snažia vymaniť peniaze.

Na Slovákov opäť útočia neznáme telefónne čísla, ktoré sa od nás snažia vymaniť peniaze. Fyzická, psychická či v tomto prípade finančná strata určite nie je nič príjemné, a tak dajte vedieť svojim známym.

Cudzie prezváňajúce čísla ste si všimli vy a dokonca aj my na súkromných telefónoch. Čísla, ktoré môžu disponovať predvoľbou z Antarktídy, Sudánu, Norfolku či ďalších pritom nechcú nič iné, než aby ste im zavolali naspäť.

Vznikajú nové čísla

Nie je to nič iné ako ďalšia vlna robotického prezváňania za účelom, aby zákazník volal späť. Preto odporúčanie a aj riešenie je jedno – nevolať späť na podozrivé čísla. Uvedené čísla, ktoré zachytíme samozrejme zablokujeme avšak genericky vznikajú stále nové,“ odkazuje zákazníkom Peter Kimijan z Telekomu.

Hrozba pochádza z exotických čísel patriacich Antarktíde či Sudánu. Z nich útočníci prezváňajú nič netušiacich ľudí, ktorých sa takto snažia nalákať na zavolanie späť, ktoré je už tak, ako možno čakáte, spoplatnené.

TIP REDAKCIE
Nemecko rozkazuje celej EÚ: Nepáči sa mu aplikácia Telegram, chce ju úplne zakázať

Tu je príklad čísla, ktoré nás včera prezvonilo:

  • +672 374751

Ak si na telefóne nájdeš zmeškaný hovor z podobne zvláštne vyzerajúceho čísla, určite nevolaj späť. Rovnako mu v prípade vyzváňania nedvíhaj.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať