galaxy A6

Samsung Galaxy A6 a Galaxy A6+ v našich rukách, aké sú?

Populárny kórejský výrobca nedávno predstavil nových reprezentantov z dostupnejšej strednej triedy menom Samsung Galaxy A6 a Galaxy A6+.

Populárny kórejský výrobca nedávno predstavil nových reprezentantov z dostupnejšej strednej triedy menom Samsung Galaxy A6 a Galaxy A6+. Novinky sa u nás začnú predávať koncom mája, resp. najneskôr začiatkom júna.

Samsung Galaxy A6 a Galaxy A6+ môže vďaka svojej cene, prevedeniu a funkciám zaujať hlavne mladšiu generáciu a menej náročných užívateľov. Veľmi praktická je absencia skla na zadnej strane. Matná povrchová úprava kovového tela je príjemná na dotyk, ani zďaleka nekĺže tak ako sklo (S9, A8), no dizajn napriek tomu veľmi neutrpel.

Dotvára ho hlavne takzvaný nekonečný displej, ktorý si Samsung nenechal iba pre svoje drahšie zariadenia.

Galaxy A6
Samsung Galaxy A6

Prípadný záujemcovia budú musieť nad výberom jedného z dvojice dobre uvažovať. Cenový rozdiel nie je veľký, čo však neplatí o výbave a veľkosti oboch zariadení. Kto bude chcieť menší rozmer, bude zároveň musieť oželieť pár benefitov, ktoré má väčší súrodenec.

galaxy A6
Samsung Galaxy A6 a Galaxy A6+

Napríklad skvelú funkciu Always On displej, duálny fotoaparát s výbavou pre štýlové rozostrenie pozadia pri fotografiách alebo FHD+ rozlíšenie obrazovky.

Galaxy A6
Samsung Galaxy A6

Skromnejšie vybavený model Galaxy A6 má 5,6-palcový Super AMOLED displej s HD+ rozlíšením, ktoré sa dá akceptovať (azda bezkonkurenčná dokonalá čierna je samozrejmosťou), 16 Mpx samostatný fotoaparát s clonou f/1.7 a čipset Exynos 7870. Predný fotoaparát disponuje 16 Mpx rozlíšením so svetelnosťou f/1.9.

Galaxy A6
Samsung Galaxy A6

Samsung Galaxy A6 je kompaktný a nesmierne dobre sa s ním manipuluje. Kovové telo má tendenciu odolať pádom na zem, keďže sa nerozštiepi ako vlajkové sklo. Bez škrabancov to ale nepôjde. Pri prednom fotoaparáte sa nachádza aj LED blesk, čo ocenia selfie maniaci. Krytie štandardu IP (voda, prach) ale nečakajte.

galaxy A6
LED blesk v štíhlom okraji prednej strany

Samsung Galaxy A6 dostal maloobchodnú odporúčanú cenu 309 EUR. Už teraz sa dá povedať, že tento smartfón môže rozhodiť predajné rebríčky u operátorov. V ponuke ho pochopiteľne ešte nemajú, no podľa našich informácií ho budú ponúkať (aj dotovať) všetci naši operátori.

Galaxy A6
Výsostne kovové telo ozvláštňujú segmenty pre priepustnosť signálu

Samsung Galaxy A6+ je lopatou. Displej je technologicky totožný, má však FHD+ rozlíšenie a veľkú 6,0-palcovú uhlopriečku. Menej náročným užívateľom môže väčší rozmer prekážať, keďže berú ohľad aj na iné vlastnosti ako len výkon, výbavu a čo najväčšiu obrazovku.

TIP REDAKCIE
Najväčšia herná akvizícia v histórii: Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!
galaxy A6
Samsung Galaxy A6 a Galaxy A6+

Ak ísť do takto veľkej obrazovky, tak určite vo vyššej triede. Na druhú stranu, lákavý je duálny fotoaparát, o niečo výkonnejší procesor, Always On displej a väčšia batéria (3 500 mAh). Veľké rozdiely vo výdrži ale neočakávame. Väčší a jemnejší displej si jednoducho vypýta viac energie. Pozor, selfie fotoaparát má až 24 Mpx, rýchle zaostrovanie a svetelnosť f/1.9. Aj pri ňom nájdete LED blesk.

galaxy A6
A6-tky kladú dôraz aj na selfie

Oceňujeme softvérové vlastnosti s vlajkovým nádychom, ktoré nám pripomenuli vrcholové modely. Ide napríklad o audio režim Dolby Atmos, funkcie Bixby Vision, Home či Reminder, alebo čaro multitaskingu v podobe zdvojených aplikácií App Pair. Pokračovať sa dá ďalej: Dual SIM, NFC, rozpoznávanie tváre, snímač odtlačkov, Android Oreo…

galaxy A6
Štíhly profil

Aby sme nezabudli, Samsung Galaxy A6+ sa bude predávať za 349 EUR.

Ak výrobca predstaví dve obdobné zariadenia z jednej línie, väčšinou máme favorita. V tomto prípade sa zatiaľ rozhodnúť nevieme. Pre naozaj praktické a všedné používanie s pridanou hodnotou sympatického vzhľadu (obe verzie v prevedení čiernej, zlatej a bledo fialovej) a softvérových funkcií bohate postačí Galaxy A6.

Galaxy A6
Jemne zlaté a fialové, resp. skôr bledomodré prevedenie

Za doplatok, ktorý nie je likvidačný, však zákazník dostane viac hardvéru, no vo veľkom tele, ktoré môže zavadzať. Lepšia výbava je predzvesťou pre intenzívnejšie používanie, ktorému by však už pristal výkonnejší čipset (na palube Snapdragon 450). Ostatné podrobnosti nájdete TU, v tlačovej správe.

Samsung je značkový výrobca a vieme, že za tieto peniaze ponúkajú niektorí menej etablovaní výrobcovia viac. Ak ste ich cieľovou skupinou a je pre vás na prvom mieste maximálna hodnota za vynaložené prostriedky, na tejto adrese asi nepochodíte.

Dvojicu Samsung Galaxy A6 sme mali v rukách pár krátkych hodín. Dlhodobejšiemu testovaniu ich podrobíme v najbližších týždňoch a snáď prídeme na to, po ktorom by sme siahli skôr. Prvé dojmy sú ale chválitebné.

Ktorý z dvojice je sympatickejší vám? Kompaktnejší a lacnejší Samsung Galaxy A6, alebo prerastený a drahší model Galaxy A6+, ktorý má lepšiu výbavu?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať