Pilot Formuly 1: Elektromobil Porsche Mission E je revolučné vozidlo

Pilot Formuly 1 označil prvý elektromobil nemeckej ťažkej váhy z automobilového priemyslu za revolučné osobné vozidlo.

Pilot Formuly 1 označil prvý sériovo vyrábaný elektromobil nemeckej ťažkej váhy z automobilového priemyslu za revolučné osobné vozidlo. Porsche Mission E pochválil ako za jeho brutálny výkon (670 koní), tak aj za perfektný zážitok zo šoférovania či jeho brzdy, ktoré sú vraj úplná špička.

Preto vraj zmení hru, čím mal Mark Webber na mysli, že prinesie elektrickú revolúciu, akú priniesla aj americká Tesla, a pomôže vyradiť spaľovacie motory a všetko, čo s nimi určitým spôsobom súvisí, na vedľajšiu koľaj.

Jeho nedávno vyslovené slová, ktoré zazneli po testovacej jazde na jednom z najnovších prototypov, vyniesli elektromobil Mission E do nebies. Netrvalo teda dlho a pozorné média využili jedinečnú príležitosť, aby o tejto zaujímavej novinke informovali takmer celý svet.

“Zmení hru, toto auto. Doslova, je to neviditeľnosť v pohybe. Je to však stále Porsche, pripomína mi 919,” prezradil a zároveň dodal, že “aj keď môže Mission E vzbudzovať dojem ťažkého vozidla, zážitok z jazdy je seriózne dynamický: štvorkolesové riadenie, výkon a brzdové kapacity, toto všetko bolo neskutočným zážitkom.”

Rezervácie sú k dispozícii

Porsche v Nórsku, kde je po tomto type produktov nadštandardne veľký dopyt, spustilo ešte počas apríla predbežné rezervácie.

TIP REDAKCIE
Garmin predstavil hodinky Fenix 7, model Epix 2 osloví OLED displejom

Depozit vychádza na 2 500 amerických dolárov a čo sa týka cenovky vozidla, tak tá by sa mala pohybovať okolo tých 75 000 dolárov. Sériová výroba začne v roku 2019 a ročne hodlajú zhotoviť do 20 000 kusov. Na výber dostaneme z troch rôznych modelov – jeden ponúkne 402, druhý 536 a ten najlepší a zároveň aj najdrahší až 670 koní.

Porsche Mission E bude priamym konkurentom obávaného luxusného sedanu Model S, ktorý predávajú s podobne vysokou cenou. Tesla sa teda môže tešiť na nového a zároveň celkom ambiciózneho konkurenta, pretože má skúsenosti, aké nováčikovi z priemyslu chýbajú.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať