Xiaomi Mi 8 predvádza na uniknutom VIDEU svoj snímač odtlačkov v displeji

Netrpezlivo očakávaná vlajková loď čínskeho jabĺčka nám vraj predviedla, ako bude fungovať jej pokročilé biometrické zabezpečenie.

Netrpezlivo očakávaná vlajková loď čínskeho jabĺčka nám zrejme predviedla, ako bude fungovať jej pokročilé biometrické zabezpečenie. High-end smartfón Xiaomi Mi 8 by totiž mal mať snímač odtlačkov zabudovaný priamo v jeho displeji.

Stačí iba jednoducho priložiť prst na panel a po bleskovej autentifikácii je pripravený na používanie.

A presne to isté je možné vidieť na niekoľko-sekundovom videu z čínskych sociálnych sietí, kde sa predvádza časť konštrukcie záhadného mobilného zariadenia. Technologické kuloáre tvrdia, že máme česť vidieť jednu z hlavných funkcionalít generačného nástupcu Mi 6 z minulého roka. Xiaomi údajne preskočí sedmičku a skočí tak rovno na osmičku.

Keďže ide o jeden z ďalších pochybných únikov, treba to všetko, samozrejme, brať s určitou rezervou. Všetko však nasvedčuje tomu, že skutočne ide o Xiaomi Mi 8. Vo videu sa objaví MIUI vrátane dátumu 18. mája, čo dáva najavo, že internetom koluje ďalšia dôležitá časť nedávneho úniku.

TIP REDAKCIE
Garmin predstavil hodinky Fenix 7, model Epix 2 osloví OLED displejom

Technológia od Qualcommu

Ak by predsa len išlo o novú vlajkovú loď spoločnosti Xiaomi, tak sa pozeráme na biometrický snímač od americkej špičky Qualcomm, s ktorou má čínske jabĺčko nadviazanú bližšiu spoluprácu. Preto poháňajú takmer všetky jeho moderné smartfóny čipsety Snapdragon.

Predstavenie Xiaomi Mi 8 prebehne podľa dostupných informácií už koncom tohto mesiaca. Veľké mediálne podujatie vraj naplánovali na 31. mája, a to v čínskom meste Šen-čen.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať