OnePlus 6

OnePlus 6 oficiálne: Vlajková loď ovládaná gestami za stále atraktívnu cenu!

Smartfón OnePlus 6 bol predstavený pred malou chvíľou v rámci tlačového podujatia, ktoré sa konalo hneď v niekoľkých lokalitách sveta.

Smartfón OnePlus 6 bol predstavený pred malou chvíľou v rámci tlačového podujatia, ktoré sa konalo hneď v niekoľkých lokalitách sveta. Okrem smartfónu výrobca predstavil aj pôsobivé bezdrôtové slúchadlá. O nich ale neskôr.

OnePlus 6 je oficiálne vonku a viac budeme rekapitulovať, ako informovať o horúcich novinkách. Tvorcovia nový model príliš neukrývali a niekoľko kľúčových vlastností avizovali aj samotní predstavitelia spoločnosti.

OnePlus 6

OnePlus 6 naskočil na trendový vlak, ktorý je plný zárezov v displeji. Zárez je súčasťou obrovského OLED displeja, ktorý výrobca nazýva Optic AMOLED. Kontruje mu štíhla brada v spodnej časti obrazovky.

Teraz čísla: Displej má 6,28-palcovú uhlopriečku, rozlíšenie 2 280 x 1 080 pixelov a pomer strán 19:9. Mimochodom, spomínaného zárezu sa dá zbaviť pomocou nastavenia pre jeho zarovnanie. Obrazovku inak chráni vrstva odolného skla Gorilla Glass 5. Zobrazovacie schopnosti tiež pokrýva prispôsobený režim, nočný režim a režim pre čítanie.

Výrobca sľuboval okázalú rýchlosť a tú poskytne sada Snapdragon 845 v kombinácii s grafikou Adreno 630, 6 GB operačnou pamäťou, 64 GB úložiskom a optimalizovaným systémom OxygenOS 5.1, ktorý vychádza z OS Android 8.1 Oreo. 

oneplus 6
OnePlus 6 – verzia Piano Black

Ide o základné prevedenie. Ešte náročnejší zákazník siahne po verzii s 8 GB RAM a 128 GB pamäťou. Maximum však tvorí model s 8 GB RAM a poriadne štedrou 256 GB internou pamäťou.

Operačný systém si už teraz môžete povýšiť na verziu Android P Beta. Aj keď to vyzerá lákavo, netreba zabúdať, že táto verzia nie je vhodná pre každodenné užívanie. Nadšenci ale zrejme neodolajú. Návod pre manuálnu inštaláciu a potrebné súbory budú zverejnené v najbližších krátkych dňoch.

Užívateľské prostredie OnePlus 6 budete ovládať iba gestami, a to bez akýchkoľvek softvérových tlačidiel. K softvérovej výbave pribudol špeciálny režim pre hranie hier.

Fotoaparát

Ak si tento model zaslúžil významné vylepšenie, tak v oblasti fotoaparátov. Duálne prevedenie je samozrejmosťou. Optické snímače majú 20 Mpx a 16 Mpx rozlíšenia. Prvým je Sony IMX 376K a druhým Sony IMX 519, ktorý má pixely veľké 1,22um. Fotoaparáty využívajú optickú aj elektronickú stabilizáciu.

V kombinácii s vysokou svetelnosťou f/1.7 dokážu senzory zozbierať viac svetla, čo sa hodí pri fotografovaní v zlých svetelných podmienkach. Prezentované snímky vyzerali očarujúco, no skutočné výsledky preukážu až prvé užívateľské testy. Novinkou je super spomalené video (720p pri 480 FPS). Čo sa týka bežného videa, smartfón zvládne 4K kvalitu pri 60 FPS.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy

oneplus 6

Super spomalené videá sa taktiež stávajú trendom. Už vlani ich priniesla mobilná divízia Sony Xperia a tento rok ju nasledovali vlajkové smartfóny Samsung, Huawei. OnePlus 6 ale neprináša také extrémne hodnoty snímkovania.

Predný selfie fotoaparát má 16 Mpx rozlíšenie, svetelnosť f/2.0 a pomocou neho odomknete zariadenie tvárou. Šéf spoločnosti hovoril o reakčnej rýchlosti 0,4 sekundy. Snímač odtlačkov je ešte rýchlejší (0,2 sekundy).

Konštrukcia a prevedenie

OnePlus 6 tak trochu stratil svoju tvár. Tento rok sa viac podobá na vlajkovú konkurenciu, napríklad LG G7 a pár ďalších, zárez vyzvnávajúcich modelov. Aj zadná strana prešla úpravami.

Optiky duálnych fotoaparátov sa presunuli na stredovú os aj spolu so snímačom odtlačkov prstov, ktorý má pozdĺžny tvar. Ďalší vlajkový neduh sa týka použitého lesklého skla, ktoré zadnú stranu prekrýva (Gorilla Glass 5).

OnePlus našťastie ponúka alternatívne prevedenie. Verzia s lesklým sklom na zadnej strane sa bude predávať ako Piano Black. Midnight Black verzia bude mať sklo s matnou povrchovou úpravou. Nové je bielo-zlaté prevedenie, ktoré bude dostupné s niekoľkodňovým odstupom.

oneplus 6
Matné prevedenie

OnePlus 6 má v pravej hrane hlavné tlačidlo a tlačidlo pre aktiváciu tichého režimu. V druhej hrane sa nachádzajú ovládače hlasitosti a zásuvka na SIM karty. 3,5 mm audio rozhranie? Stále áno

Akumulátor má kapacitu 3 300 mAh a mal by potiahnuť jeden celý deň aktívnej práce so zariadením. Rýchle nabíjanie je prítomné tiež. OnePlus 6 má konečne to, čo to v tejto rodine chýbalo – odolnosť voči vode. Presný štandard riaditeľ spoločnosti neuviedol. Možno tak nepôjde o najvyššie krytie IP68.

Kde a za koľko?

Bežná dostupnosť je naplánovaná na 22. mája. Bielo-zlatá verzia sa začne predávať 6. júna. OnePlus 6 doručí do našich končín oficiálny e-shop predajcu oneplus.net/sk.

Model so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom stojí 519 EUR. Verzia s 8 GB operačnou pamäťou a 128 GB ROM sa predáva za 569 EUR a typ s 256 GB úložiskom za 619 EUR.  Pri pohľade na výbavu je cena nesmierne priateľská. Našťastie sa nepotvrdili prvotné špekulácie o 700-eurových sumách.

Vypredá sa OnePlus 6? Pravdepodobne áno.

OnePlus 6

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať