Nokia 8 Sirocco s p-OLED panelom prichádza na pulty slovenských obchodov!

Slováci si budú môcť zaobstarať novinku s legendárnou fínskou značkou Nokia. Model 8 Sirocco totiž mieri na pulty našich obchodov, a to spolu s celkom mastnou cenovkou.

Slováci si budú môcť zaobstarať novinku s legendárnou fínskou značkou Nokia. Počas MWC 2018 predstavený model 8 Sirocco totiž mieri na pulty našich obchodov, a to spolu s celkom mastnou cenovkou. Zákazníci sa však môžu tešiť na náklad špičkového hardvéru, prémiovú konštrukciu a čistý operačný systém Android.

Ide totiž o high-end model ako sa patrí. Ponúka totiž krásny 5,5″ p-OLED displej v jemnom rozlíšení 1 440 x 2 560 pixelov, čo vytvára hustotu až 534 pixelov na jeden palec, ako aj moderný pomer medzi prednou stranou konštrukcie a zobrazovacieho panela. Ten dosahuje číslo 81,1 %, čiže ani nie o percento menej, než má (81,9 %) pokročilý Xiaomi Mi MIX 2s.

Sklo a oceľ

Konštrukcia novinky Nokia 8 Sirocco prešla certifikáciou podľa normy IP67, pričom pozostáva z dvoch kusov ochranného skla Gorilla Glass 5. generácie a precízne opracovaného rámika nie z tuctového hliníku, ale z nehrdzavejúcej ocele v štýle iPhone X. Boky jej prednej strany sú pre zmenu zaoblené v štýle Galaxy Note Edge z roku 2014. Iba jedno zaoblenie tu však dopĺňa i to druhé.

Nokia 8 Sirocco (FOTO Marek Urban)

Snapdragon 835

Vo výbave chýba najnovší čipset z dielne spoločnosti Qualcommu. Miesto neho je k dispozícii generačný predchodca, Snapdragon 835, ktorý sa ešte stále radí na vrchol mobilného priemyslu. Tomu asistuje až 6 GB operačná pamäť RAM. Ukladanie dát má na starosti 128 GB úložisko alebo vložená microSD karta s veľkosťou až do 400 GB.

TIP REDAKCIE
Samsung The Freestyle: Projektor za 999 € prichádza na Slovensko!

Zachytenie záberov zabezpečuje pokročilý hlavný duálny fotoaparát s nízkom clonovým číslom f/1.8, veľkými, až 1,4 µm pixelmi a kvalitnou optikou od nemeckého priekopníka Carl ZEISS. Spomenúť ale musím aj podporu pre bezdrôtové nabíjanie Qi či rýchle drôtové nabíjanie Quick Charge 4.0.

“Vylepšený Dual-Sight mód opäť využíva predný aj zadný fotoaparát a okrem zobrazenia s rozdelením obrazovky na polovicu teraz ponúkne aj formát „Picture-in-Picture“. Vylepšená je aj integrácia zhotovených #Bothies do Google Photos, vrátane slovných pokynov v rámci Google Assistant. Tri citlivé mikrofóny využívajú priestorový záznam zvuku Nokia a nerobí im problém zachytiť tichý šepot ani napríklad hlasný koncert.”

Nokia 8 Sirocco (FOTO Marek Urban)

Cena a dostupnosť

Slovenská odporúčaná cenovka Nokia 8 Sirocco preto vystrelila až na sumu 790 eur, čo je vcelku dosť. Spoločnosť HMD Global, ktorá túto legendu opäť postavila na nohy, chce s týmto modelom konkurovať aktuálnej špičke, ako sú vlajkové lode Samsung Galaxy S9 alebo Huawei P20 Pro.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať