panorama londyna

24 fotiek, každá s rozlíšením 7,3 Gpx. Vznikla neuveriteľne detailná panoráma Londýna

Spoločnosť Nikon, kreatívna skupina Visualize a obchod Lenstore spoločne pracovali na projekte s názvom „24 Hours London“.

Spoločnosť Nikon, kreatívna skupina Visualize a obchod Lenstore spoločne pracovali na projekte s názvom „24 Hours London“. Cieľom projektu bolo vytvorenie nesmierne detailnej panorámy Londýna, a to prostredníctvom fotografií z každej hodiny jedného dňa. 

Tvorcovia sa pustili do snímania Londýna už vo februári. Aby panoráma vynikla, potrebovali skutočne vysoké miesto. Skvele pre tieto účely poslúžila druhá najvyššia budova Spojeného kráľovstva, One Canada Square.

Výsledok sa rozhodne podaril. Fotografie majú nesmierne vysoké rozlíšenie až 7,3 Gpx, teda 7 300 megapixelov. Obrovský počet obrazových bodov umožňuje aj pri veľkom priblížení vidieť rôzne detaily, architektúru či iné, na prvý pohľad ťažko viditeľné prvky.

Rozlíšenie 7,3 Gpxkaždá z 24 fotografií, ktoré zachytávajú každú jednu hodinu dňa v Londýne. Popri detailoch prostredia tak môžete vidieť efektné zmeny svetla vyplývajúce z prebiehajúceho dňa.

londyn
Polnočný záber z panorámy

Fotografovanie organizoval Henry Stuart zo skupiny Visualize. Snímky zachytil fotoaparátom Nikon D850 s veľmi kvalitným objektívom NIKON AF-S NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm. Fotoaparát bol postavený na robotickom ramene, kde celkovo vyhotovil presne 6240 záberov v 155 stupňovom zornom poli.

panorama londyna
Priblíženie v zábere z polnoci

Fotografie museli byť vytvorené s dokonalou presnosťou, čo nebolo vôbec jednoduché. Upevnenie vo výške 236 metrov muselo odolať nárazom vetra a problémom tiež bola vysoká teplota v najvyššej časti budovy.

Kde si túto panorámu môžete pozrieť? Najlepšie v prehliadači počítača a na veľkej obrazovke. Stačí kliknúť na SEM, na oficiálnu stránku projektu.

TIP REDAKCIE
Nikon predstavil objektív pre profesionálnych fotografov prírody a športu

Rozhranie je jednoduché, obsahuje časovú os so všetkými fotografiami, tlačidlá pre priblíženie, posúvanie do strán či možnosti zdieľania na sociálne siete. Pohľad to je rozhodne úchvatný.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať