Niantic naberá hráčov populárneho Pokémon GO do svojich radov. Chce vytvoriť AR mapu sveta!

Generálny riaditeľ spoločnosti Niantic, John Hanke, potvrdil, že sa chystá do svojich radov naberať aktívnych hráčov titulu Pokémon Go, hry, ktorá svoj vrchol úspechu dosiahla ešte v roku 2016.

Generálny riaditeľ spoločnosti Niantic, John Hanke, potvrdil, že sa chystá do svojich radov naberať aktívnych hráčov titulu Pokémon Go, hry, ktorá svoj vrchol úspechu dosiahla ešte v roku 2016.

Zamestnaní hráči údajne budú mať za úlohu pracovať na vytvorení 3D mapy sveta, ktorá by mala hru značne vylepšiť a najmä pomôcť pri vývoji nových aplikácií rozšírenej reality (AR).

K celej situácii sa pre portál Reuters vyjadril Hanke osobne: “To, čo spoločnosť opisuje ako “AR mapu”, sa považuje za kľúčové pre pokročilé aplikácie rozšírenej reality. Chceme, aby si hráči sami vybudovali mapu, na ktorej si budú chcieť zážitok z hry naplno vychutnať.”

Portál Reuters naďalej k slovám generálneho riaditeľa spoločnosti dodal: “Dnešné aplikácie využívajúce fotoaparát majú schopnosť digitálne vykresliť ako pokémona, tak aj nové hojdačky na detskom ihrisku. Avšak s AR mapou ako základňou, môže aplikácia celé ihrisko v rozšírenej realite zničiť, umožňujúc ostatným ako vytvoriť nové štruktúry, tak aj zobraziť to isté rozloženie.”

FOTO: pocket-lint.com

Niantic plánuje začať najskôr parkami a plazami, no zatiaľ je stále neznáme kedy.

TIP REDAKCIE
Huawei ničí konkurenciu: Nový Kirin 980 vyrobí pokrokovým 7 nm procesom!

Ide o “vedľajší projekt”

S celkovým počtom až 800 miliónov stiahnutí a hrou, ktorá umožňuje jej hráčom vidieť svet okolo nich cez displej telefónu, je teda spoločnosť nabudená k tomu, aby čo najrýchlejšie vytvorila 3D modely verejných priestorov. Hanke povedal, že výsledok tejto snahy môže priniesť so sebou aj veľmi cenné údaje, ktoré môžu byť následne predané iným spoločnostiam. K tomu všetkému však ešte napokon dodal, že momentálne ide len o “vedľajší projekt” a taktiež poznamenal, že Niantic umožní vývojárom tretích strán využiť svoju AR mapu, čo môže nakoniec viesť k tomu, že sa z projektu stane globálne úspešný biznis.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať