Máš rád cestovanie? Prostredníctvom VR od Google si môžeš spraviť výlet na takmer akékoľvek miesto na Zemi!

So softvérom Google Expeditions si môžeš spraviť komfortný výlet a ísť sa pozrieť na významné historické pamiatky ako Machu Picchu alebo rovno na palubu vesmírnej stanice.

So softvérom Google Expeditions si môžeš spraviť komfortný výlet a ísť sa pozrieť na významné historické pamiatky ako Machu Picchu, navštíviť atrakcie ako je budova Burj Khalifa alebo si dokonca prezrieť interiér medzinárodnej vesmírnej stanice. Google však teraz pracuje na gadgete, vďaka ktorému sa na takéto výpravy môžeš vydať úplne sám.

Tour Creator

Prostredníctvom novej platformy, ktorá nesie názov Tour Creator, si môžeš navrhnúť vlastný VR výlet. Stačí ti k tomu len spomínaná platforma, vlastné 360-stupňové fotografie a zábery z Google Street View.

“Nástroj je navrhnutý tak, aby umožnil používateľom vytvoriť VR obsah na profesionálnej úrovni, bez potreby zbytočného a náročného procesu učenia sa,” poznamenal Google.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Honor View 10: Kúsok pre mladé generácie

Inšpiruj sa, alebo inšpiruj druhých

Akonáhle si vytvoríš svoj výlet, máš možnosť ho publikovať v 3D knižnici od Google s názvom Poly. Z knižnice si následne môže ktokoľvek tvoj nápad prezrieť vo svojom prehliadači alebo cez Google Cardboard. Používatelia majú dokonca možnosť počas “výletu” natočiť video a zavesiť ho na internet. Gigant potvrdil, že používatelia budú môcť importovať svoje zážitky do Google Expeditions neskôr v roku.

Vo videu vyššie je vidieť, že gadget bude mať rozhodne širokú škálu využitia či už v školských triedach alebo doma. Šikovný vynález a všetko spojené s ním si môžeš omrknúť priamo tu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať