Elon Musk pustil do gatí: Toto je elektrické SUV od Mercedesu, výroba začne budúci rok!

Nemecký gigant nám opäť poodhalil jeden zo svojich nadchádzajúcich modelov na elektrickú energiu. Už dlhšie avizované SUV ponesie názov Mercedes ECQ.

Nemecký gigant nám opäť poodhalil jeden zo svojich nadchádzajúcich modelov na elektrickú energiu. Už dlhšie avizované SUV ponesie názov Mercedes EQC, ponúkne slušný dojazd aj slušný výkon a čo sa týka samotnej produkcie, tak tá vraj začne už v priebehu nadchádzajúceho roka.

Pôjde o úplne prvý kúsok z nového modelového radu EQ, kde budú iba čistokrvné elektromobily z dielne renomovaného priekopníka. To znamená, že pri výrobe využijú úplne novú platformu, nie základy súčasných áut na fosílne palivá. Niečo také poskytne priestor pre citeľne lepšie technické špecifikácie.

Ako píše Electrek, táto štvorkolesová novinka so značkou Mercedes by mala zvládnuť na jedno plné nabitie akumulátora niečo cez 400 kilometrov, čo ponúkne i nedávno odhalený konkurent od BMW, elektrické SUVčko iX3. Model X od Tesly prejde s plnou batériou niečo cez 480 kilometrov. Samozrejme, hovoríme tu o hodnotení od americkej agentúry EPA, ktoré má najbližšie k realite.

TIP REDAKCIE
V roku 2023 Zem môže zasiahnuť asteroid: Toto o ňom zatiaľ vieme!

Výkon zabezpečia dva špičkové elektrické motory s kombinovaným výstupom o veľkosti 300 kW, čo umožní používateľovi zrýchliť z rovnej nuly na necelú stovku za necelých 5 sekúnd.

Zakrytý prototyp

Mercedes v uplynulých dňoch zverejnil zopár fotografií, kde sa predvádza najnovší prototyp ešte stále vyvíjaného elektrického SUVČka EQC. Jeho záhadná karoséria je však opäť dôkladné pokrytá fóliou, takže príliš veľa detailov neuvidíme. Výrobca nám okrem vyššie spomenutej špecifikácie zatiaľ odhalil iba hrubý tvar osobného vozidla, ktorý nájdete na záberoch nižšie.

Mercedes EQC

Mercedes EQC

Mercedes EQC

Mercedes EQC

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať