Android Oreo

ZOZNAM: Tieto Huawei a Honor zariadenia získajú Android 8.0 a EMUI 8.0!

Ak vlastníte niektorý zo starších modelov smartfónov Huawei a Honor, za nejaký čas zrejme obdržíte aktualizáciu na OS Android 8.0 Oreo. Huawei začal s beta testovaním najnovšej verzie pre ďalších 7 zariadení. 

Ak vlastníš niektorý zo starších modelov smartfónov Huawei a Honor, za nejaký čas zrejme obdržíš aktualizáciu na Android 8.0 Oreo. Huawei totiž začal s beta testovaním najnovšej verzie pre ďalších 7 zariadení. 

Huawei spustil beta testovanie výhradne v Číne. Nejaký čas teda ešte potrvá, kým dorazí beta zostava, resp. až stabilná verzia do našich končín. Huawei oficiálne oznámil, že beta testovanie spúšťa pre smartfóny Huawei Mate 8, P9, P9 Plus, Honor 8, V8, Note 8 a 6X.

Najnovšia verzia operačného systému s inovovaným užívateľským prostredím zariadeniam prinesie funkcie ako obraz-v-obraze, automatické dopĺňanie údajov, upravené upozornenia či kozmetické zmeny vzhľadu.

Prínosná tiež bude predikcia užívania, ktorú zabezpečí istá forma strojového učenia. Zariadenia by vďaka tomu mali lepšie narábať s operačnou pamäťou, spotrebou energie a samotným výkonom tak, aby mal vlastník čo najlepší zážitok z užívania.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a: Dostupnejšia verzia smartfónu môže prísť skôr
Honor 6X
Honor 6X

Android 8.0 Oreo je tu s nami už nejaký ten mesiac, no momentálne poháňa iba niečo cez 5 percent zo všetkých aktívnych Android zariadení. Každá aktualizácia výrobcov je preto vítaná.

Na druhú stranu, na dvere už klope novšia verzia, zatiaľ označovaná ako Android P. Jej súčasťou majú byť významnejšie vylepšenia, ktoré sa dotknú nielen funkcionality a vzhľadu prostredia, ale aj dokonalejšej ochrany osobných údajov.

Viac detailov o najnovšej verzii operačného systému snáď získame zajtra (8. máj), na vývojárskej konferencii Google I/O. Google túto konferenciu organizuje v máji každoročne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať