LED žiarovka od Alfawise

Už ani žiarovky nie sú to, čo bývali kedysi. Zo syntetického zdroja svetla sa medzičasom stali komplexné elektronické zariadenia, ktoré dokážu prenášať obraz či zvuk z jedného miesta na druhé alebo uskutočňovať bezdrôtovú konektivitu prostredníctvom Wi-Fi antény. 

Jednou z takých je aj kúsok od spoločnosti Alfawise.

Táto špičkovo prevedená a dobre vyzerajúca LED žiarovka (3x 1 W + štandard E27) nesie názov JD – T8610 – Q2 a svojim používateľom ponúka všetky vyššie spomenuté funkcie. Má totiž zabudovanú 360-stupňovú kameru s takzvaným fish-eye objektívom, čiže ak ju prepojíme s nainštalovanou aplikáciou pre Android alebo iOS, tak sa budeme môcť kedykoľvek pozrieť, kto je práve v miestnosti.

To však ani zďaleka nie je všetko.

Jej výbava totiž zahŕňa i funkcionalitu na detekciu pohybu, vďaka čomu môže poslúžiť ako pomerne efektívne bezpečnostné opatrenie pred zlodejmi. Ak sa teda nejaký náhodou dostane až do nášho príbytku a do dosahu žiarovky, po zaznamenaní pohybu prebehne automatické vyhotovenie obrazového záznamu (na ukladanie slúži prítomný microSD slot) vrátane odoslania upozornenia do mobilnej aplikácie, aby sme boli v obraze.

Obojsmerná komunikácia

Prítomný mikrofón spolu s reproduktorom navyše umožňujú realizáciu obojsmernej hlasovej komunikácie, čo znamená, že ak niečo povieme do smartfónu, tak to ľudia v blízkosti tejto žiarovky okamžite započujú, pričom nám vedia podobným spôsobom i odpovedať. Miesto smartfónu už ale stačí použiť iba technologicky pokročilú žiarovku, z ktorej vychádza zvuk.

Tento kúsok so značkou Alfawise nájdeš v špeciálnej ponuke e-shopu GearBest, kde je k dispozícii dočasne trvajúca zľava. Preto by si nemal príliš dlho otáľať.

LED žiarovka od Alfawise