LED žiarovka v ZĽAVE: Zabudovaná 360-stupňová kamera vrátane Wi-Fi!

Už ani žiarovky nie sú to, čo bývali kedysi. Zo syntetického zdroja svetla sa medzičasom stali komplexné elektronické zariadenia.

Už ani žiarovky nie sú to, čo bývali kedysi. Zo syntetického zdroja svetla sa medzičasom stali komplexné elektronické zariadenia, ktoré dokážu prenášať obraz či zvuk z jedného miesta na druhé alebo uskutočňovať bezdrôtovú konektivitu prostredníctvom Wi-Fi antény. 

Jednou z takých je aj kúsok od spoločnosti Alfawise.

Táto špičkovo prevedená a dobre vyzerajúca LED žiarovka (3x 1 W + štandard E27) nesie názov JD – T8610 – Q2 a svojim používateľom ponúka všetky vyššie spomenuté funkcie. Má totiž zabudovanú 360-stupňovú kameru s takzvaným fish-eye objektívom, čiže ak ju prepojíme s nainštalovanou aplikáciou pre Android alebo iOS, tak sa budeme môcť kedykoľvek pozrieť, kto je práve v miestnosti.

To však ani zďaleka nie je všetko.

Jej výbava totiž zahŕňa i funkcionalitu na detekciu pohybu, vďaka čomu môže poslúžiť ako pomerne efektívne bezpečnostné opatrenie pred zlodejmi. Ak sa teda nejaký náhodou dostane až do nášho príbytku a do dosahu žiarovky, po zaznamenaní pohybu prebehne automatické vyhotovenie obrazového záznamu (na ukladanie slúži prítomný microSD slot) vrátane odoslania upozornenia do mobilnej aplikácie, aby sme boli v obraze.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22 vraj príde o deň neskôr, podujatie sa má konať 9. februára

Obojsmerná komunikácia

Prítomný mikrofón spolu s reproduktorom navyše umožňujú realizáciu obojsmernej hlasovej komunikácie, čo znamená, že ak niečo povieme do smartfónu, tak to ľudia v blízkosti tejto žiarovky okamžite započujú, pričom nám vedia podobným spôsobom i odpovedať. Miesto smartfónu už ale stačí použiť iba technologicky pokročilú žiarovku, z ktorej vychádza zvuk.

Tento kúsok so značkou Alfawise nájdeš v špeciálnej ponuke e-shopu GearBest, kde je k dispozícii dočasne trvajúca zľava. Preto by si nemal príliš dlho otáľať.

LED žiarovka od Alfawise

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať