Cowboy e-bike

Cowboy e-bike je elektrický bicykel, ktorý je na nerozoznanie od bežného bicykla

V Belgicku sa dostáva do predaja nový model elektrického bicykla, ktorý nesie príznačný názov Cowboy. Niekdajším severoamerickým pastierom dobytka kedysi stačili kone, dnes moderný kovboj jazdí na e-bajku.

V Belgicku sa dostáva do predaja nový model elektrického bicykla, ktorý nesie príznačný názov Cowboy. Niekdajším severoamerickým pastierom dobytka kedysi stačili kone, dnes moderný kovboj jazdí na e-bajku.

Cowboy e-bike dobre reflektuje nové štandardy v odvetví elektrických bicyklov. Na prvý pohľad možno ani nezistíte, že ide o bicykel čiastočne poháňaný elektrickou energiou. Väčšinu elektrických bicyklov pritom spoznáte ľahko.

Prehliadnuť sa nedá objemnejší motor, hrubá časť konštrukcie, ktorá ukrýva batériu a pri osobnom kontakte často až prekvapí vysoká váha elektrického bicykla. Cowboy e-bike na to ide inak.

cowboy e-bike
FOTO: cowboy.bike

Vzhľad a konštrukcia sú navrhnuté tak, aby mali čo najbližšie k bežným bicyklom. 252 Wh batéria je ukrytá v segmente pod sedadlom. Je vymeniteľná a jej nabíjanie trvá asi 2,5 hodiny. Úroveň nabitia ľahko skontrolujete na jednoduchom displeji alebo v mobilnej aplikácii, ktorú k dopravnému prostriedku pripojíte cez Bluetooth. Celý bicykel aj s batériou váži iba 15,8 kilogramu.

Cowboy e-bike ponúka asistovaný pohon na elektrickú energiu. To znamená, že motor bude pracovať iba počas toho, ako šliapete do pedálov. Ak niekto hľadá elektrickú motorku, musí sa poobzerať inde.

cowboy e-bike
FOTO: cowboy.bike

E-bike dávkuje elektrický výkon automaticky. Integrované senzory vyhodnotia štýl jazdy, rýchlosť a krútiaci moment, na základe čoho asistenciu prispôsobia. Cowboy e-bike nemá reťaz, ale remeň z uhlíkových vlákien. Brzdové laná sú vedené v útrobách konštrukcie, čím tvorcovia prispeli k elegantnejšiemu vzhľadu. To isté platí aj o osvetlení, ktoré je zapustené do rámu. Cowboy e-bike dokonca získal ocenenie za dizajn ankety Red Dot Award 2018.

TIP REDAKCIE
V roku 2023 Zem môže zasiahnuť asteroid: Toto o ňom zatiaľ vieme!

Spomínaná mobilná aplikácia toho dokáže viac ako len kontrolovať stav akumulátora. Nájdete v nej rýchlosti, vzdialenosti a dĺžku používania, môžete cez ňu ovládať svetlá alebo zobrazí presnú polohu bicykla, čo sa hodí pri prípadnej krádeži.

Cowboy e-bike

Ak zavítate na oficiálnu stránku tvorcov, zistíte, že sa Cowboy e-bike predáva za 1 790 eur. Problémom je, že zatiaľ výhradne v Belgicku. Pokiaľ by ste chceli tento moderný bicykel doručiť do inej krajiny, zatiaľ máte smolu.

cowboy e-bike
FOTO: cowboy.bike

Autori ale ponúkajú možnosť upozornenia na rozšírenú dostupnosť prostredníctvom elektronickej pošty. To celkom presne naznačuje, že plánujú expandovať aj do iných krajín. Kedy sa tak udeje nevedno, no pár zákazníkov by sa v našich končinách určite našlo.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať