HTC U12+

Prekvapenie: HTC U12+ má lepší foťák ako Galaxy S9+, iPhone X a aj Huawei P20!

Novinka od taiwanského priekopníka z mobilného priemyslu začína zaplavovať titulné strany popredných technologických webov. Nie je sa však ani čomu čudovať.

Novinka od taiwanského priekopníka z mobilného priemyslu začína zaplavovať titulné strany popredných technologických webov. Nie je sa však ani čomu čudovať, pretože máme opäť čo dočinenia s poriadnym zvieraťom. Nový HTC U12+ neponúka iba modernú, ale aj špičkovú výbavu. 

Dokazuje nám to čerstvý výsledok testu jeho hlavného fotoaparátu, za ktorým nestojí nikto iný ako renomovaní špecialisti z DxOMark. Tí mu dali rovných 103 bodov, čo je viac ako dostal Samsung Galaxy S9+, iPhone X a dokonca aj Huawei P20. Novinka netromfla iba jeden jediný kúsok – Huawei P20 Pro.

Test nesie názov “Knockout results” a už vďaka nemu možno pomerne jednoducho vydedukovať, čo asi tak môžeme očakávať. Čo teda chvália a naopak, na čo chalani nadávajú?

Špičkový autofocus a presná expozícia

Tiež čerstvo predstavený high-end Android smartfón HTC U12+ ponúka vo svojej hardvérovej výbave duálnu zostavu, pričom tú tvorí dvojica 12 a 16 Mpx senzorov.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Ten prvý dostal veľké pixely (až 1,4 µm), clonu f/1.8 a aj technológiu Dual Pixel PDAF, ktorou sa môžu chváliť takzvané zrkadlovky pre profesionálov. Pridajte si k tomu ešte aj kombináciu optickej stabilizácie obrazu s elektronickou a vznikne vám z toho poriadne ambiciózna mašina. Spomínaných 103 bodov od DxOMark hovorí za všetko.

Odborníkov nadchol najmä “veľmi rýchly a presný” autofocus vrátane “presnej expozície” či širokého dynamického rozsahu. Pochvalu si ale zaslúžilo aj vyváženie bielej, bohaté množstvo zachytených detailov, zachovanie textúry, prirodzený bokeh efekt či pekne vyzerajúce farby.

Medzi nedostatkami hlavného fotoaparátu HTC U12+ figurujú viditeľné artefakty pri zapnutom HDR režime alebo dobre viditeľný šum pri záberoch, ktoré vyhotovíme v zlých svetelných podmienkach.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať