Xiaomi predstaví MIUI 10, pokračovanie svojho tradičného užívateľského prostredia

0
MIUI 10
MIUI 10

Štvrtý najväčší výrobca smartfónov na svete to 31. mája rozbalí. Xiaomi totižto v tento deň nepredstaví iba novú vlajkovú loď Xiaomi Mi 8, ale aj novú verziu užívateľského prostredia MIUI, ktoré je zo zariadeniami výrobcu spojené od jeho počiatkov.

Xiaomi Mi 8 by mal dostať prívlastok Anniversary Edition. Spoločnosť oslavuje 8. výročie vzniku a vlajková novinka je pre takúto príležitosť ako stvorená. Zatiaľ nie je jasné, či pôjde o limitovanú edíciu, ktorá by doplnila skôr skloňovaného nástupcu Mi 7.

Je ale možné, že Xiaomi predstaví iba Mi 8, pri ktorom označenie zosúladí s dôležitým výročím. 6-palcový OLED displej, snímač odtlačkov priamo v displeji, 4000 mAh batéria, Snapdragon 845… Novinka má podľa niekoľkých zdrojov stáť za to.

Korunu predstaveniu nasadí nové užívateľské prostredie MIUI 10. Žiaľ, bližšie podrobnosti o novej podobe užívateľského prostredia známe nie sú. Okázalá poznámka, že bude rýchlejšie ako blesk, sa snáď stretne s realitou.

MIUI 10
FOTO: Weibo

Predpokladáme, že Xiaomi Mi 8 bude už priamo vybavený novým užívateľským prostredím. Očakávame, že počas predstavenia padnú informácie o modeloch, ktoré obdržia aktualizáciu ako prvé.

Xiaomi vie aktualizovať na novšiu verziu MIUI rekordný počet zariadení, čo sme videli pri súčasnej verzii MIUI 9. Aktualizáciu dokonca dostali aj smartfóny z roku 2012, čo je vo svete zariadení s operačným systémom Android nevídané. Celkovo výrobca aktualizoval až 40 modelov (!).

Udalosti sa budeme venovať a všetky podrobnosti prinesieme krátko po, resp. ešte v priebehu oficiálneho predstavenia.