iPhone v roku 2018: 7 nm A12 procesory pre tohtoročné modely sú údajne už vo výrobe!

Podľa všetkého sa dodávateľ spoločnosti Apple, TSMC, rozhodol začať s produkciou procesorov pre tohtoročné pokračovanie radu zrejme najpopulárnejšieho smartfónu – iPhone. Čip, ktorý ponesie názov A12, by mal byť prvým procesorom umiestneným v komerčnom zariadení, ktorý je vyrobený 7 nm výrobnou technológiou.

Podľa všetkého sa dodávateľ spoločnosti Apple, TSMC, rozhodol začať s produkciou procesorov pre tohtoročné pokračovanie radu zrejme najpopulárnejšieho smartfónuiPhone. Čip, ktorý ponesie názov A12, by mal byť prvým procesorom umiestneným v komerčnom zariadení, ktorý je vyrobený 7 nm výrobnou technológiou.

Menšie a efektívnejšie čipy

Spomínaná 7 nm technológia poukazuje na hustotu transistorov v čipe. Presné špecifikácie sa však môžu u rôznych výrobcov líšiť. Ide o pomerne priamu úmeru, keďže “skromnejší” proces umožní čipom byť rýchlejšími, efektívnejšími, menej nákladnými a pochopiteľne teda aj menšími. Najaktuálnejšie a najpoužívanejšie čipy, ako je napríklad A11 Bionic od Apple alebo Snapdragon 845 od Qualcomm, sú vyrobené 10 nm výrobnou technológiou.

Apple nie je sám

Apple však nie je jediná spoločnosť, ktorá sa chystá do svojich zariadení implementovať 7 nm procesory. Samsung dnes totiž ohlásil, že sa taktiež chystá začať s výrobou týchto čipov, avšak zrejme až budúci rok.

TIP REDAKCIE
Dve pizze za 10 000 bitcoinov: Prvý nákup za kryptomenu oslavuje 8. výročie!

Čo môžeme od Apple čakať?

Podľa všetkého by sme sa túto jeseň mali dočkať až troch nových modelov smartfónu iPhone: Vynoveného iPhone X, Plus variantu a taktiež aj menej nákladného telefónu s 6,1-palcovým LCD displejom.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať