RED Hydrogen One

RED pracuje na 3D kamere s 8K rozlíšením, bude určená pre smartfón Hydrogen One

Renomovaný výrobca špičkových kamier RED oznámil bližšiu spoluprácu so spoločnosťou Lucid, ďalším výrobcom kamier.

Renomovaný výrobca špičkových kamier RED oznámil bližšiu spoluprácu so spoločnosťou Lucid, ďalším výrobcom kamier. Spolu tak chcú priniesť na pulty obchodov prémiové príslušenstvo pre dlhšie avizovaný a zároveň poriadne obávaný kúsok Hydrogen One

Prečo prémiové? Pretože sa tu bavíme o 8K kamere s trojrozmernými kapacitami v podobe modulu, ktorý sa bude pripájať k tej časti konštrukcie spomínaného Android smartfónu, kde sú viditeľné malé piny. Podobný systém využíva i Motorola v niektorých svojich modeloch. Tá k nim však až tak brutálne príslušenstvo neponúka.

The Verge spomína dve vzájomne zosynchronizované časti, pričom každá jedna pozostáva z jednej 4K kamery. Dokopy tak vytvárajú jedno zariadenie, ktoré bude schopné spolu s hardvérom RED Hydrogen One vytvoriť pohlcujúci 3D obsah vo vysokom 8K rozlíšení. Z fyzického uhla pohľadu vraj pôjde o akúsi väčšiu tmavú krabičku.

TIP REDAKCIE
Slováci majú najvýkonnejší superpočítač: Vyrovnáva sa ľudskému mozgu!

Smartfón vie ale zároveň poslúžiť aj na jeho plnohodnotnú konzumáciu. Displej na prednej strane totiž dostal nevyhnutné trojrozmerné kapacity, vďaka ktorým nemá absolútne žiadne problémy so zobrazovaním 3D videí v podporovanom formáte 4V.

Technológia od Lucid

Aby však mohol tento chystaný modul takto fungovať, musia ho najskôr obohatiť o nevyhnutnú technológiu. Tá by mala pochádzať z dielne spoločnosti Lucid, nesie názov 3D Fusion Technology a umožňuje vytvárať “tradičné 3D zábery”, napríklad pre VR headsety.

Kedy sa tohto príslušenstva pre Hydrogen One dočkáme, netušíme. Rovnako nevieme ani to, akú dostane cenovku. Vzhľadom k technickým špecifikáciám to však bude poriadne divoké.

Predaj samotného smartfónu začne koncom leta. Cena v rámci predbežných objednávok vystrelila až na takmer 1 200 dolárov.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať