NAY predstavil Naytrolabs: Tradičný predajca sa púšťa do významných inovácií

„Chceme sa pozerať viac dopredu, do budúcnosti,“ hovorí NAY.

3
naytrolabs

Naytrolabs – spoločný projekt, ktorý je výsledkom spojenia tradičného predajcu elektroniky NAY s inovatívnym 0100 Ventures, sa predstavil verejnosti. Spoločnosť NAY, ktorá je slovenskou jednotkou na trhu maloobchodného predaja elektroniky má inovácie, ako hovoria jej predstavitelia, „vo svojej DNA.“

V minulosti to bol práve predajca NAY, ktorý ako prvý na Slovensko priniesol model tzv. franchise či otvoril prvú veľkoplošnú predajňu u nás. NAY dnes hovorí najmä o omnichannel predaji a úplnom previazaní internetu a kamenných predajní.

„Súčasnosť je o multikanálovom predaji. Internetom to najčastejšie začína a v kamennej predajni sa nákup väčšinou končí. Môže to však byť aj naopak. Ako si to skombinujete záleží od počasia, nálady, tovaru, ktorý kupujete, hoci aj od aktuálnej dopravnej situácie. Internetový a kamenný predaj už nemá zmysel rozlišovať,“ uviedol jeden z majiteľov Peter Zálešák.

nay

Ako dodáva, jednoduchým dôkazom je, že napriek tomu, že návštevnosť e-shopu je dvojnásobná oproti predajniam, stále sa viac ako 85 percent tržieb realizuje v predajniach, pričom do nich patria aj rezervácie cez web či internetové objednávky vyzdvihnuté v predajni.

naytrolabs

„Chceme sa pozerať viac dopredu, do budúcnosti. Chceme flexibilne reagovať na nové technológie. Vyskúšať ich, vyhodnotiť a adaptovať čo najrýchlejšie. Hľadať riešenia mimo konvenčný rámec a využívať open-source riešenia. Táto skutočnosť nás viedla k myšlienke vytvoriť mladý ambiciózny tím, ktorý bude hnacou silou ďalších inovácií na mieru pre NAY. To je v skratke Naytrolabs,“ ozrejmil hlavnú myšlienku Ján Tomáš.

„Internetový a kamenný predaj už nemá zmysel rozlišovať.“

0100 Ventures si ako hlavného partnera vybrali preto, lebo má bohaté skúsenosti so zakladaním startupov a prevádzkuje coworkingový priestor v Mlynskej doline v Bratislave a vďaka tomu vedie dialóg s talentovanými slovenskými študentami, ktorým chce dať Naytrolabs šancu.

TIP REDAKCIE
Toto si zaslúži potlesk: Obchody na austrálskom letisku budú brať aj kryptomeny

naytrolabs

„Verím, že Naytrolabs spojí to najlepšie z oboch našich svetov. Bohatú skúsenosť a tradície NAY s mladosťou a nekonvenčným myslením 0100 Ventures. Ako najväčšiu výhodu vidím to, že Naytrolabs je flexibilný a škálovateľný. Počítame s tým, že jeden deň môžeme stáť pred problémom z logistiky a druhý deň budeme riešiť lojalitnú mobilnú aplikáciu,“ vysvetlil Dušan Duffek, konateľ novej spoločnosti Naytrolabs.

naytrolabs

Ďalej zdôraznil, že napriek mladému tímu disponujú množstvom skúseností a slovenského aj zahraničného know-how. CEO Naytrolabs je Martin Hauge z Nórska, ktorý je spoluzakladateľom 0100 Ventures, a po Malte či Malajzii teraz pôsobí na Slovensku. Technickým riaditeľom je Urban Kovac, ktorý po štúdiu a pôsobení v Glasgowe a práci pre niekoľko nadnárodných spoločností prijal výzvu práve v Naytrolabs.

Zmeny

Zákazníci NAY prídu do kontaktu s prvými inováciami niekedy koncom roka. Dotknú sa ako logistiky a predajní, tak mobilných aplikácií a online pôsobenia tohto známeho maloobchodného predajcu.

NAY sa okrem iného sústredí na efektivitu predaja, komfort, automatizáciu a v neposlednom rade mu pri inováciách pomôže umelá inteligencia. NAY tento rok zároveň oslávi 20. výročie otvorenia prvej veľkoplošnej predajne na Slovensku.

Pri tejto príležitosti avizovali predstavitelia spoločnosti rôzne prekvapenia, no konkrétni neboli. Podľa nich sa ale určite máme na čo tešiť.