LG G7

LG G7 koncom apríla, HTC U12+ v máji. Čoskoro spoznáme ďalšie vlajkové lode

Vlajkový segment prvého polroka 2018 zatiaľ nie je kompletný. Chýba v ňom ešte pár dôležitých zariadení, napríklad smartfóny mobilných divízií výrobcov LG a HTC. V ich dielňach sa už ale pripravujú modely G7 a U12+.

Vlajkový segment prvého polroka 2018 zatiaľ nie je kompletný. Chýba v ňom ešte pár dôležitých zariadení, napríklad smartfóny mobilných divízií výrobcov LG a HTC. V ich dielňach sa už ale pripravujú modely G7 a U12+.

LG G7 bude predstavený koncom apríla a na pulty predajní sa dostane niekedy v polovici, resp. v priebehu mája. Tieto informácie mala kórejským médiám potvrdiť priamo spoločnosť LG.

Smartfón príde na trh s označením LG G7 ThinQ. Rozšírené pomenovanie vypovedá o funkciách vychádzajúcich z kapacít umelej inteligencie, ktoré sme už mali možnosť vidieť pri vylepšenom smartfóne LG V30S ThinQ. Ten výrobca predviedol na podujatí Mobile World Congress 2018.

LG G7 ThinQ dostane do výbavy čipset Snapdragon 845, štedrú dávku pamätí, duálny fotoaparát so svetelnosťou f/1.5 alebo M-LCD displej. Vylepšený obrazový panel má asi o tretiu lepší jas ako štandardný LCD panel. Oproti OLED obrazovke je ale lacnejší, čo prispeje k nižším nákladom na výrobu a snáď aj k lepšej konečnej spotrebiteľskej cene zariadenia.

LG G7
FOTO: TechnoBuffalo

Čo sa týka vzhľadu, nič extra výnimočné neuvidíme. Novinka bude mať po vzore mnohej konkurencie vyrezaný displej, naznačenú bradu v spodnej časti displeja a duálny fotoaparát so snímačom umiestnenými v strede hornej časti zadnej strany. Sklo, kov a precízne spracovanie je v tejto triede už štandardom.

Možno zaujímavejšie pôsobí HTC U12+. HTC má tento rok totižto predstaviť iba jednu jedinú vlajkovú loď, a to práve model U12+. Svetu ho výrobca ukáže začiatkom mája. Aspoň podľa predbežných informácií.

TIP REDAKCIE
Garmin Epix 2 môžu stáť 1000 eur, Fenix ​​7 ponúknu ešte dlhšiu výdrž

Spoznať by sme mali veľký 6-palcový displej, výkon sady Snapdragon 845, 6 GB operačnú pamäť alebo 3420 mAh akumulátor. V zadnej časti sa usídlia dve kamery s rozlíšeniami 12 Mpx a 16 Mpx. Selfie snímky zastrešia rovno dva 8 Mpx fotoaparáty.

HTC U12+
Zatiaľ jediná avizovaná podpoba HTC U12+. FOTO: NDTV Gadgets

HTC U12+ zostane verný užívateľskému prostrediu Sense UI, ako aj ovládaniu prostredníctvom na tlak citlivých rámov Edge Sense. Prostredie bude postavené na operačnom systéme Android v najnovšej verzii Oreo.

Úspech?

Obaja výrobcovia majú jedno spoločné. Ich mobilným divíziám sa príliš nedarí. Obe sú v podstate v strate niekoľko štvrťrokov po sebe. Výrobcovia nepredstavili novinky v období totožnom s hlavnou konkurenciou.

Predstavenie s odstupom času môže zariadeniam zabezpečiť viac pozornosti. Na druhej strane, Samsung Galaxy S9/S9+ naplnil očakávania a je akousi celebritou v kategórii inteligentných mobilných telefónov s OS Android.

Samsung Galaxy S9+ (FOTO: Marek Urban)

Rovnako zaujala aj vlajková loď od Xiaomi – model Mi Mix 2S, ktorý, ako obvykle, ponúka veľa za prijateľnejšiu cenovku. Aby toho nebolo málo, rovno tie najvyššie karty vytiahol aj Huawei.

Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro FOTO: Lukáš Zachar

Hlavne smartfón P20 Pro priniesol po veľmi dlhej dobe skutočnú inováciu v mobilnej fotografii, ktorá ho okamžite vystrelila (s náskokom) na prvú priečku v hre o najlepšie fotiaci smartfón na svete.

Ako v tejto (a ďalšej) konkurencii obstoja LG G7 ThinQHTC U12+? Počkáme si na medziročné výsledky predaja a uvidíme. Významné trhové zvraty ale očakávať netreba.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať